reklama

Zástupcovia fanúšikov rokovali s majiteľmi Spartaka a pripravujú verejné zhromaždenie

Zástupcovia Občianskeho združenia Bílí andeli a jednotlivých fanúšikovských skupín futbalového Spartaka rokovali v stredu 30. marca s majiteľmi klubu Vladimírom Poórom a Miroslavom Náhlikom a členom predstavenstva akciovej spoločnosti Spartak Trnava Jurajom Trokanom.

O stretnutí s vedením informovalo OZ Bílí andeli prostredníctvom komuniké.
„Na viac ako hodinovom stretnutí prebehla otvorená a pokojná debata, kde sme si vymenili názory na jednotlivé udalosti, stav v trnavskom Spartaku. Prezentovali sme názory širokej verejnosti, to čo nás trápi, kde vidíme najväčšie slabiny klubu, a aké možné riešenie vidíme. Taktiež sme si vypočuli názor druhej strany a v mnohých bodoch sa naše stanoviská zhodli. Rokovanie hodnotíme s jemným nádychom optimizmu. Samozrejme, až čas ukáže, čí neostane len pri rečiach, ale konečne prídu na rad aj reálne činy,“ uvádza sa v stanovisku OZ.

Stav medzi fanúšikmi a vedením trnavského klubu je dlhodobo na bode mrazu. Priaznivci Spartaka vyčítajú predstaviteľom klubu nekoncepčnú prácu, absenciu komunikácie, ako aj viacero podľa nich zbytočných, unáhlených a nedostatočne zdôvodnených trénerských výmien. Búrku nevôle za ostatné roky vyvolali najmä predčasné ukončenia spolupráce s trénermi Mazurom, Vermezovičom či Nosickým. Povestnou poslednou kvapkou bola výpoveď Dušanovi Radolskému, na miesto ktorého vedenie Spartaka dosadilo na trénerskú stoličku medzi fanúšikmi nie príliš  obľúbeneého Petra Zelenského.

Desiatky fanúšikov po odvolaní Radolského z funkcie vyzývali na rôzne formy protestov od bojkotu až po najrôznejšie akcie ostrejšieho druhu. Rešpektovaní jednotlivci z radov trnavských fans však podobné aktivity jednotlivcov odmietajú a upozorňujú, že okrem potreby zachovania chladných hláv je dôležité zaujať spoločné stanovisko a vyjadriť spoločný názor na dianie v klube.

„V sobotu 9. apríla pred domácim zápasom s Prešovom organizuje OZ Bílí andeli verejné zhromaždenie. Vyjadríme tu svoj spoločný názor na posledné udalosti, na aktuálnu situáciu v klube a oznámime naše požiadavky. Taktiež budú na zhromaždení verejnosti prezentované konkrétne body, kroky a inštrukcie ohľadom fungovania v budúcnosti. Tiež fanúšikov klubu bližšie oboznámime s doteraz dosiahnutými vecami,“ informuje občianske združenie v komuniké.

Presné miesto a čas konania verejného zhromaždenia priaznivcov zverejní OZ s niekoľkodňovým predstihom.
Pozývame na účasť váš všetkých, bez rozdielu, čí ste mladi, čí starší, čí chodíte do kotla, čí nie. Pozývame aj tých, ktorí na futbal prestali chodiť a majú na to svoje dôvody. Tu budeme mať konečne možnosť jednotne, verejne a nahlas vyjadriť svoj postoj, že nám daný stav v Spartaku nie je ľahostajný. Práve tam sa môže ukázať naša sila a naše odhodlanie dotlačiť klub k toľko žiadanej koncepcii. Popísané už bolo dosť, je čas vyjadriť sa verejne ako celok a nikto z vás tam nemôže chýbať. Dosť bolo internetových a krčmových debát!,“ vyzývajú zástupcovia jednotlivých divízií fans Spartaka Trnava a pripomínajú, že „iba spoločne môžeme dotiahnuť veci do úspešného konca. Názory môžeme mať rôzne, aj návrhy na riešenia, ale pamätajme, že máme jeden a ten istý cieľ. Tým cieľom je, aby Spartak nežil zo slávy minulého storočia, ale aby bol opäť klubom, pred ktorým sa súperi trasú doma i za hranicami. Úspešný Spartak s jasnou víziou a koncepciou, ktorou túto víziu môže naplniť“.

Ulož ako PDF
Napísal 2. apríla 2011 0:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zástupcovia fanúšikov rokovali s majiteľmi Spartaka a pripravujú verejné zhromaždenie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.