reklama

Vianočný darček pre fanúšikov andelov. Svetlo sveta uzrela Biblia Spartaka

Čo by nemalo chýbať v knižnici žiadneho trnavského futbalového fanúšika? Biblia Spartaka! Publikácia, ktorá mapuje kompletnú klubovú históriu, sa dostáva na trh ešte pred Vianocami.

Kniha na 208 stranách mapuje každý jeden ligový ročník ako aj obdobie pred rokom 1923, ktorý sa považuje za oficiálny vznik Spartaka.

Autorský podpis pod dielom majú Jozef Kšiňan, Stanislav Hlaváček a Mikuláš Rožňák. Druhý menovaný sa jej vydania, žiaľ, už nedožil.

V knihe nechýba okrem podrobného bilancovania jednotlivých súťažných ročníkov aj bohatá štatistická časť. O jej zostavenie sa postaral Mikuláš Rožňák.

biblia-spartak
Obálka novej publikácie

Čitateľ získa prehľad o všetkých zápasoch Spartaka a strelcoch gólov od roku 1939. Ku každej sezóne je priložená súpiska hráčov, ktorí v danom ročníku nastúpili a počet ich odohraných zápasov.

Podrobné štatistiky sú aj o účinkovaní andelov v národných pohároch ako i na európskej scéne.

Nechýba menný zoznam všetkých futbalistov Spartaka. Autori zaradili aj prehľad zápasov, v ktorých dosiahli hráči Spartaka hetrik ako i súpis všetkých trénerov zoradený podľa sezón.

Text je samozrejme doplnený o fotografie zachytávajúce okrem významných klubových futbalistov aj fanúšikovskú scénu – neoddeliteľnú súčasť identity klubu.

Biblia Spartaka sa dá zakúpiť vo fanshope Spartaka na Dolnopotočnej ulici v cene 15 eur. Vydavateľom knihy je FC Spartak, a. s.

Zrealizovanie knihy výraznou mierou zastrešil člen predstavenstva Dušan Guľáš. V ostatných troch týždňoch sme denne finalizovali grafickú podobu, aby kniha stihla ísť do predaja ešte pred sviatkami,“ uviedol Mikuláš Rožňák.

Som veľmi rád, že táto kniha uzrela svetlo sveta. Vyjsť mala už pred 15 rokmi, vtedy sa však od toho napokon upustilo. Žiaľ, vydania sa nedožil Stano Hlaváček, ktorý spracoval významnú časť histórie.“

Rožňák verí, že o desať rokov vyjde pokračovanie publikácie. „Prajem čitateľom príjemné chvíle strávené spomínaním na historické míľniky klubu. Želám si, aby ku klubovej storočnici vyšla kniha, kde už bude spomínaných minimálne šesť majstrovských hviezdičiek,“ doplnil.

Ulož ako PDF
Napísal 20. decembra 2013 9:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.