reklama

Svetlo sveta uzrela interaktívna mapa cyklostojanov, do projektu sa môže zapojiť každý

V týchto dňoch finišuje príprava projektu, za ktorým stoja ľudia zodpovední za projekty ako Bercajgel alebo Lepšia Trnava.

V súvislosti s plánom mesta podporovať cyklistickú dopravu a stavať nové cyklostojany sa rozhodli, že umožnia všetkým občanom podieľať sa na výbere nových lokalít pre cyklostojany.

stojan-peco

Ilustračné foto

Cieľom projektu je zapojiť všetkých cyklistov v Trnave, aby mali slovo v problematike umiestňovania stojanov. Ďalším cieľom aktivistov je, aby cyklisti získali aktuálne informácie o tom, kde si môžu svoje bicykle bezpečne uzamknúť.

Kostrou tohto projektu je mapa Trnavy, na ktorej sú zaznačené všetky existujúce cyklostojany.

Je voľne dostupná na internete priamo TU. Okrem obrázku stojanu obsahuje mnohé informácie, príkladom kapacitu, dostupnosť, prítomnosť kamerového systému, históriu krádeží, meno správcu a iné. Je tu aj možnosť pridať k jednotlivým stojanom komentár.

Tvorcovia projektu chcú týmto spôsobom uľahčiť parkovanie a zlepšiť povedomie o bezpečnom a funkčnom parkovaní bicyklov v Trnave.

Druhým benefitom projektu je možnosť komentovať, teda pridať svoj názor. V ňom môže každý špecifikovať, kde je podľa neho treba postaviť ďalšie stojany pre bicykle. Všetky návrhy budú nakoniec zhodnotené a predložené pracovníkom mesta, zodpovedným za výstavbu nových stojanov.

Tí, ktorí nie sú internetovo zdatní, dostanú možnosť pridávať svoje návrhy písomnou formou po dohode so samosprávou na vopred oznámených miestach, kde budú umiestnené veľké exempláre mapy s existujúcimi stojanmi, spolu s boxom na zber návrhov.

Ľudia sa tak budú môcť priamo podieľať na rozvoji cyklopolitiky v meste.

VIDEO:

Je veľmi dôležité, aby bola verejnosť od začiatku informovaná o pripravovaných projektoch v meste. Týmto postupom zaručíme, že umiestnenie stojanov bude kopírovať reálne potreby Trnavčanov,“ uviedol Peter Bročka zo združenia LepšiaTrnava, autor myšlienky tohto projektu.

Organizátori veria, že občania túto možnosť využijú a vyžiadajú si stojany na praktických miestach, nakoľko sú používateľmi bicyklov a sami najlepšie vedia, kde je v meste zvýšená potreba parkovať bezpečne svoje bicykle. Po vyhodnotení projektu sa výsledky predložia mestu, ktoré bude mať relevantné podklady na pokračovanie výstavby cyklostojanov v meste Trnava.

Veríme, že vďaka tejto možnosti sa na túto tému vyjadrí čo najväčší počet občanov a ich požiadavky budú reálne odzrkadľovať potreby cyklostojanov v našom meste,“ dodal Adam Peciar, cyklistický nadšenec z Trnavy, ktorý prostredníctvom jázd Bercajgel a iných aktivít stojí za rastúcou cyklistickou komunitou.

Je skvelé, že v Trnave spolupracujú a komunikujú ľudia, ktorí majú podobné zmýšľanie aj chuť pracovať a zlepšovať život vo svojom okolí. Myslíme si, že budúcnosť v mestách patrí bicyklom, je to v mnohých ohľadoch ideálny dopravný prostriedok či už na ne hľadíme z pohľadu ekológie, zdravia, moderného životného štýlu alebo úspory parkovacích miest. Len pre lepšiu predstavu, na jedno parkovacie miesto pre auto sa zmestí až osem bicyklov,“ skonštatoval Adam už pred časom a zároveň zdôraznil, že je potrebné, aby snahy dobrovoľníkov či nadšencov podporovali aj oficálne samosprávne či štátne inštitúcie.

Bez podpory samospráv v oblasti legislatívy, budovania cykochodníkov či spolufinancovania projektov sa ďaleko nepohneme, a aj naďalej budeme zaostávať za vyspelým svetom,“ upozornil na záver.

Ulož ako PDF
Napísal 11. februára 2013 0:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Svetlo sveta uzrela interaktívna mapa cyklostojanov, do projektu sa môže zapojiť každý”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.