reklama

Blíži sa veľký dobrovoľnícky projekt Naše Mesto. Zapojiť sa môže každý

Trnava sa prvýkrát pridá medzi 11 slovenských miest, ktoré sa zapoja do najväčšieho dobrovoľníckeho podujatia Naše Mesto.

Každý môže prispieť k tomu, ako bude vyzerať mesto, v ktorom žije. O tom je myšlienka Nášho Mesta, ktoré je najväčším podujatím firemného dobrovoľníctva nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe.
Dobrovoľníci z firiem, ale aj z radov verejnosti pomáhajú počas dvoch dní v rovnakých tričkách skrášľovať mesto, v ktorom žijú alebo pracujú. Pomáhajú tiež školám, škôlkam, neziskovkám a rôznym občianskym iniciatívam, ktoré potrebujú pomoc.

V Trnave sa môžu dobrovoľníci zapojiť do skrášľovania ihrísk, maľovania preliezok na sídliskách, lavičiek v Promenáde a pomoc potrebuje aj trnavský útulok pre psov.

Tento rok sa do Nášho Mesta prvýkrát zapojí aj mesto Trnava. Pomáhať budú dobrovoľníci z mestského úradu, strednej zdravotníckej školy či Trnavskej alternatívy. Pridať sa môžu aj ďalší, ktorí chcú pomôcť svojmu okoliu. Dobrovoľníci si môžu vybrať z viac ako 10 aktivít, ktoré si navrhlo mesto, útulok pre psov, ale aj stredná zdravotnícka škola či centrum voľného času. Väčšina z nich sa uskutoční v piatok 14. júna, v útulku potrebujú pomoc s venčením, kŕmením psov, malými úpravami a skrášlením okolia aj v sobotu 15. júna. V sobotu popoludní sa tiež môžete pridať k Festivalu pre mladé rodiny,“ priblížila Petra Nagyová z Nadácie Pontis, ktorá je spolu so skupinou firiem Engage organizátorom projektu.

nase-mesto-dobrovolnici

Ilustračné foto: Nadácia Pontis

Pomoc dobrovoľníkov je potrebná aj pri maľovaní preliezok na detských ihriskách na sídlisku Prenádražie a Linčianska, pri úprave detského ihriska v centre voľného času – Kalokagatia, dobrovoľníci môžu pomôcť s maľovaním lavičiek v trnavskej Promenáde alebo skrášľovaním priestoru pri trnavskej Synagóge. Stredná zdravotnícka škola potrebuje dať do poriadku športové ihriská a Organizácia muskulárnych dystrofikov hľadá dobrovoľníkov, ktorí pomôžu pri verejnej zbierke v piatok počas Dňa belasého motýľa.

Dobrovoľníci si môžu vybrať z aktivít a prihlásiť sa na webe www.nasemesto.sk do pondelka 3. júna. Každý zapojený dostane dobrovoľnícke tričko.

Naše Mesto organizuje Nadácia Pontis a skupina firiem Engage. Okrem Trnavy sa do Nášho Mesta tento rok zapojí aj Bratislava, Galanta, Sereď, Šaľa, Žilina, Partizánske, Košice, Liptovský Hrádok, Poprad a Spišská Nová Ves. Počas podujatia firmy uvoľnia svojich zamestnancov a darujú ich pracovný čas na zveľadenie okolia, v ktorom pôsobia.

Zoznam dobrovoľníckych aktivít v Trnave:

Skrášľovanie trnavskej promenády
Bernolákov sad
Lavičky v Bernolákovom sade od detského ihriska až po Evanjelický dom dostanú nový vzhľad, dobrovoľníci ich obrúsia a namaľujú
Piatok, 14. jún od 9.00 do 14.00 h. (Link pre prihlásenie)

Skrášľovanie priestoru medzi Synagógou a Stefaneom
Mesto Trnava
Miesto: Halenárska 1
Dobrovoľníci môžu pomôcť s vyčistením náletových drevín v priestoroch Halenárskej ulice, ktorá susedí medzi dvomi historickými pamiatkami, náletová zeleň znečisťuje chodník a bráni výhľadu na Baziliku sv. Mikuláša, ak budú šikovní, možno stihnú namaľovať aj oplotenie
Piatok, 14.jún od 9.00 do 14.00 h (Link pre prihlásenie)

Odstraňovanie buriny z detského ihriska v centre voľného času
CVČ – Kalokagatia
Miesto: Strelecká 1 v priestoroch CVČ
Centrum voľného času organizuje pravidelné krúžky a rôzne športové a kultúrne súťaže pre deti a mládež zo základných a stredných škôl, aj preto potrebujú upraviť detské ihrisko. 
Piatok, 14.jún od 9.00 do 14.00 h (Link pre prihlásenie)

Pomoc v útulku pre psov na Orešianskej ceste
Združenie na ochranu zvierat
Miesto: Útulok, Orešianska 1
Útulok poskytuje prechodný domov pre približne 80 opustených psov. Práca s nimi je fyzicky, ale aj časovo náročná. Dobrovoľníkov potrebujú ako soľ. V útulku potrebujú v piatok a v sobotu pomoc s venčením a kŕmením psov, vyčistiť koterce, pomoc s malými opravami a úpravami okolia útulku. Bude nachystaný aj vegetariánsky guláš.
Piatok, sobota od 9.00 do 12.00 h (Link pre prihlásenie)

Maľovanie preliezok na detských ihriskách na Prednádraží
Dobrovoľníci
Miesto: Mozartova 12, Prednádražie
Mladí občianski aktivisti, ktorí sa zaujímajú o mesto, chcú oživiť detské ihriská na sídlisku Prednádražie. Dobrovoľníci budú obrusovať náter z preliezok a následne ich maľovať.
Piatok, 14.jún od 13.00 do 16.00 h (Link pre prihlásenie)

Pomoc počas festivalu pre mladé rodiny s deťmi
Mesto Trnava
Miesto: Saleziánske oratórium Trnava
Festival pre mladé rodiny s deťmi je dvojdňové podujatie zamerané na vzdelávanie, súťaživosť a zážitok. V rámci podujatia sú pripravené odborné workshopy a prednášky pre rodičov zamerané na rôzne manželské a rodičovské témy s možnosťou poradiť sa o problémoch s odborníkmi. Potrebujú dobrovoľníkov, ktorí sa počas podujatia budú venovať deťom a zabezpečia im zaujímavý program (hry, súťaže, maľovanie na tvár a pod.)
Sobota, 15. jún od 15.00 do 19.00 h (Link pre prihlásenie)

Oživenie detských ihrísk na Linčianskej
Mesto Trnava
Miesto: Golianova 57 – 62
Ihriská na Golianovej potrebujú vyčistiť a natrieť novými farbami. Pomôžte zrevitalizovať detské ihriská.
Piatok, 14. jún od 9.00 do 14.00 h (Link pre prihlásenie)

Pomoc pri úprave športových ihrísk na strednej zdravotníckej škole
Stredná zdravotnícka škola, Daxnerova 6
Miesto: Stredná zdravotnícka škola
Na strednej zdravotníckej škole potrebujú pomoc pri s úpravou plochy ihriska, strihaním kríkov, plením zeliny z ihrísk, s výsadbou zelene a kvetov, opravou pletiva športového areálu a tiež s úpravou povrchu na tenisovom a hádzanárskom ihrisku.
Piatok, 14. Jún od 9.00 do 12.00 h (Link pre prihlásenie)

Pomoc pri verejnej zbierke na pomoc ľuďom so svalovou dystrofiou
Organizácia muskulárnych dystrofikov
Miesto: Trojičné námestie, Trnava
Organizácia je jediná špecifická organizácia na Slovensku, ktorá združuje deti aj dospelých a ich rodiny so svalovou dystrofiou a inými nervovosvalovými ochoreniami. Môžete sa stať jedným z dobrovoľníkov, ktorý bude spolu s ostatnými rozdávať letáčiky o ochorení, symbol ochorenia – belasého motýľa a oslovovať verejnosť s možnosťou prispenia na účet zbierky do označenej pokladničky. Na celom Slovensku takto každoročne pôsobí 1 000 dobrovoľníkov.
Piatok, 14.jún od 13. do 16.00 h (Link pre prihlásenie)

Ulož ako PDF
Napísal 29. mája 2013 8:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Blíži sa veľký dobrovoľnícky projekt Naše Mesto. Zapojiť sa môže každý”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.