reklama

Do tanečného maratónu v City Aréne pre dobrú vec sa môže zapojiť každý, kto má rád tanec, pohyb a dobré srdce

Tanec a leto patria jednoznačne k sebe, a preto sme sa aj my rozhodli priniesť kúsok tanečného leta do trnavskej City Arény a vo vonkajších priestoroch pri Dolných Baštách pripravujeme I. charitatívny tanečný maratón Nadácie AXIS, ktorý sa uskutoční v piatok 4. augusta 2023 v čase od 17.00 do 20.00 hod. Tancovať budeme pre Andrejka Kalivodu, ktorému je určený výťažok z nášho podujatia.

Ako informovala Jana Sabová z Nadácie AXIS, Andrejko má 14 rokov a narodil sa so zdravotným znevýhodnením s diagnózou DMO. Za svoj život absolvoval množstvo operácií. Naposledy v júni 2023 absolvoval operačný zákrok ULZIBAT, po ktorom potrebuje intenzívne rehabilitovať, aby sa dostavili najlepšie možné výsledky tohto zákroku.

Vie používať pravú ruku, vie sa trochu plaziť, nemôže vôbec chodiť a má množstvo ďalších obmedzení. O Andrejka sa stará jeho krstná mama a zároveň zákonný zástupca určený súdom už od roku 2019. A vďaka nej sa Andrejko neustále posúva vpred. Na tejto mu pomôže Nadácia AXIS a verejnosť.

Do tanečného maratónu sa môže zapojiť každý, kto má rád tanec, pohyb a dobrú zábavu. Headlinerom nášho podujatia je Zumba inštruktor Peter Olli Olah, ktorý so svojimi priateľmi a inštruktormi roztočí Zumba maratón. Jeho hodiny Zumby môžete poznať pod názvom OlliZumba a to nielen v Trnave, ale aj v blízkom okolí.

Ako hovorí Peťo: „Vedenie hodín Zumby absolútne milujem. Dôvod je jednoduchý: Každá hodina je ako párty plná latino rytmov a zábavy. Zároveň si počas tejto tanečnej hodinky dokážete efektívne a nenásilne formovať postavu. Čo viac si priať? Ak máte aj vy radi tanec a zábavu, pridajte sa k nám!“

Na tanečnom maratóne sa predstaví aj tanečnica, jogínka a masérka v jednom Ninka Horváthová, ktorá sa rozhodla s nami prezdieľať svoju vášeň k tancu. Prevedie nás lekciou tanca Vogue, ktorý je veľmi expresívny a teatrálny. Môžeš pri ňom ukázať, kto si alebo kým by si aspoň na chvíľu chcel byť. Ku nám na Slovensko sa dostal len nedávno, no jeho koncept sa začal tvoriť v komunike gayov černochov v latinskej Amerike už v šesťdesiatych rokoch.

Podporiť nás prídu ako vždy v Trnave aj naši priatelia – tanečníci zo Streetbeats Crew spolu so zakladateľkou tanečnej školy Streetbeats Kristínou Palanskou. Streetbeats je tanečná škola, ktorá v Trnave pôsobí už 10 rokov a jej tanečnými sálami prešli už stovky tanečníkov. Predstavia sa tanečným vystúpením a určite tiež radi privítajú nových tancachtivých priateľov, ktorí si hip-hop budú môcť vyskúšať spolu s nimi a neskôr možno pokračovať aj v ich tanečnej škole.

Náš tanečný maratón nebude len o tanci ale aj o hudbe, pretože v prestávkach tanečného maratónu sa predstavia hneď dve speváčky – Katka Drobná a Emma Llure. Katka je finalistkou medzinárodnej speváckej súťaže Sanremo a tiež víťazkou okresného kola Supestar. Emma na scénu vstúpila debutovým EP Perspective, ktoré bolo vydané v októbri minulého roka. Tvorí prevažne akusticky a hoci je jej hudba predovšetkým popová, osloviť môže aj fanúšikov indie či alternatívnych žánrov.

Celý program odmoderuje a tanečníkov ním prevedie lietajúca moderátorka Trnavského rádia Kamila Pánisová, ktorá keď chytí do rúk mikrofón, tak je to, akoby ho chytilo 10 ďalších ľudí, ktorí tiež chcú niečo povedať.

Účastníci sa môžu tešiť aj na Slovenku roka v kategórii Charita Katku Novotovú, alias Ketrin Sladučkú – finalistku show Pečie celé Slovensko. Katka je mama na plný úväzok známa predovšetkým láskou k vareniu, pečeniu a pomáhaniu iným 🙂 Tá spolu s nami nachystá pre účastníkov zdravé občerstvenie.

Takže príďte sa zabaviť na našu letnú párty aj vy všetci, ktorí svojou účasťou na maratóne zároveň podporíte dobrú vec. A tou bude tentokrát charitatívny výťažok zo štartovného na maratóne, ktorý venujeme Andrejkovi Kalivodovi a bude použitý na pre neho tak potrebné rehabilitácie.

Ulož ako PDF
Napísal 1. augusta 2023 22:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.