reklama

Ocenenie Srdce na dlani chce zvýšiť status dobrovoľníctva. Verejnosť sa môže zapojiť do hlasovania online

Trnavská nezisková organizácia Bronco prijala výzvu naštartovať tradíciu oceňovania v oblasti dobrovoľníctva v Trnavskom kraji a vyhlásila súťaž Srdce na dlani.

Srdce na dlani je ocenenie, ktoré smeruje k zvýšeniu statusu dobrovoľníctva a k jeho rozvoju.

„Ide o ocenenie dobrovoľníkov a dobrovoľníčok (jednotlivcov aj kolektívov) a ich projektov za dobrovoľnícku činnosť, ktorú vykonávajú bez nároku na finančnú odmenu v prospech iných, v rôznych oblastiach spoločenského života, rozvoja komunity, ochrany životného prostredia, kultúry, výchovy a vzdelávania. Rovnako tak ocenenie zahŕňa koordinátorov a koordinátorky dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, skupíny, dobrovoľnícke programy či subjekty, ktoré vytvárajú podmienky pre rozvoj dobrovoľníctva,“ zhrnula Zuzana Šujanová z Bronco, n.o.


Dobrovoľníci

Ilustračné foto

Ocenenie sa udeľuje pri príležitosti Medzinárodného dňa dobrovoľníkov (5. decembra) a a Medzinárodného dňa koordinátorov dobrovoľníkov (5. novembra).

Nominácie sa podávajú online prostredníctvom nominačného hárku, ktorý nájdete TU.

Srdce na dlani bude udelené v siedmich kategóriách a nominácie je možné poslať do nedele 8. novembra 2020.

Slávnostné odovzdávanie ocenení sa bude realizovať v závislosti od vývoja epidemiologickej situácie.

„O udelení ocenenia rozhoduje 5-členná nezávislá hodnotiaca komisia zložená z predchádzajúcich ocenených a predstaviteľov organizácií, podporujúcich dobrovoľníctvo. Komisia zároveň rozhoduje o posunutí nominácií na národnú úroveň, na ocenenie Dobrovoľník roka 2020 – odovzdávanie ceny Srdce na dlani,“ priblížila Zuzana Šujanová. 

Nominácie na ocenenie môže verejnosť posielať v kategóriách:

1. DOBROVOĽNÍK a DOBROVOĽNÍČKA POMÁHAJÚCI/A NA SLOVENSKU
2. DOBROVOĽNÍK a DOBROVOĽNÍČKA POMÁHAJÚCI V ZAHRANIČÍ – v rámci tejto kategórie sa udeľuje samostatná cena za dobrovoľnícku činnosť v rámci oficiálnej rozvojovej pomoci Slovenskej republiky pod logom SlovakAid
3. KOORDINÁTOR/KA DOBROVOĽNÍKOV/ČOK
4. DOBROVOĽNÍCKA SKUPINA
5. PROJEKT/DOBROVOĽNÍCKY PROGRAM
6. PODPORA DOBROVOĽNÍCTVA
7. DLHODOBÁ DOBROVOĽNÍCKA POMOC

Ulož ako PDF
Napísal 6. novembra 2020 7:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.