reklama

Dobrovoľníkov so „srdcom na dlani“ môžete nominovať už len do štvrtka

Poznáte vo svojom okolí ľudí, ktorí pomáhajú iným, alebo sa venujú rôznym verejno-prospešným činnostiam úplne nezištne? Jedným zo spôsobov, ako im poďakovať, vyzdvihnúť ich zásluhy a zverejniť ich príbeh, ktorý môže inšpirovať iných ľudí, je oceňovanie dobrovoľníkov Srdce na dlani. 

Aj v Trnavskom kraji je táto možnosť. Do štvrtka 2. novembra 2023 môžu fyzické osoby aj organizácie nominovať svojich favoritov na ocenenie v siedmich kategóriách, a to prostredníctvom online formulára, ktorý je na webe Dobrovoľníckeho centra Trnavského kraja dobrovolnickecentrumtt.sk. 

Nominácie bude posudzovať 5-členná nezávislá hodnotiaca komisia, ktorá rozhodne o ocenených v jednotlivých kategóriách a tiež vyberie tých, ktorí sa zúčastnia na celoslovenskom oceňovaní Srdce na dlani. Slávnostné odovzdávanie ocenení za Trnavský kraj sa uskutoční 30. novembra.   


Minulý rok získala mimoriadne ocenenie dobrovoľníčka Juliana Mrázová (v strede), ktorá dlhodobo pomáha v Zariadení pre seniorov v Trnave

FOTO: archív DCTK

Minulý rok bolo zaslaných 32 nominácií, z ktorých odborná komisia vybrala päť dobrovoľníkov a jednu dobrovoľnícku skupinu.

Medzi ocenenými bola napríklad pedagogička z Gymnázia Jána Hollého Andrea Bánová ako koordinátorka dobrovoľníkov, Jana Cmurová z organizácie Úsmev ako dar ako dlhodobá dobrovoľnícka pomoc alebo Kristína Ryšavá z Trnavskej arcidiecéznej charity za projekt Zbierka školských pomôcok.

Dvadsaťpäťročná tradícia oceňovania výnimočných dobrovoľníckych skutkov a projektov sa uskutoční aj tento rok vo všetkých krajoch Slovenska a taktiež na národnej úrovni.

Partnerom podujatí vo všetkých krajoch je Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií.

Ulož ako PDF
Napísal 30. októbra 2023 12:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.