reklama

Súčasťou Okolo Slovenska bude aj cyklojazda pre verejnosť Energia na kolesách. Zapojiť sa môže každý nadšenec

Niekoľko posledných rokov patrí k obľúbeným sprievodným aktivitám pretekov Okolo Slovenska cyklojazda pre širokú verejnosť – „Energia na kolesách.“ Tento rok ponúka viaceré možnosti zapojenia. Súčasťou pretekov Okolo Slovenska 2021, na ktorých sa zúčastní aj Peter Sagan, bude aj Trnava. Etapové preteky finišujú v našom meste v nedeľu 19. septembra.

Prvou možnosťou zapojenia sa do cyklojazdy Energia na kolesách je absolvovanie skupinovej jazdy „Diapozitívnej energie na kolesách“ pred predstavovaním tímov a pred prológom v Košiciach, 15. septembra 2021.

Druhou možnosťou je individuálne prejdenie niektorej z tratí v okolí etapových miest 65. ročníka Medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska, ktoré ponúkne aplikácia GoSlovakia v sekcii Energia na kolesách.

Trať je možné absolvovať od 15. septembra počas celého ďalšieho týždňa po skončení pretekov, teda do 26. septembra 2021.

Každý, kto sa zapojí, bude automaticky zaradený do žrebovania o bicykel a ďalšie skvelé ceny.

Čo treba urobiť, aby ste boli zaradený do žrebovania? Je to celkom jednoduché.

1. krok: REGISTRÁCIA

Registráciu je možné uskutočniť dvoma spôsobmi:

a) priamo v partnerskom stánku GoSlovakia, v mestách štartov a dojazdov pretekov Okolo Slovenska (stánok bude v daných mestách fungovať len v deň pretekov Okolo Slovenska, na štartoch v Spišskom Podhradí a v Trenčianskych Tepliciach sa môžete zaregistrovať v stánku pretekov Okolo Slovenska). Pri registrácii môžete zbierať body v interaktívnej hre so súťažnými otázkami.
Ku košickej Diapozitívnej energii sú podrobnosti registrácie nižšie v texte.
b)  si od 15.9. stiahni aplikáciu GoSlovakia a zaregistruj sa sám.
 
2.krok: ABSOLVOVANIE TRATE

a) absolvuj organizovanú jazdu „Diapozitívna energia na kolesách“ s tímom Diapozitívcov pred prológom 15.9.2021 v Košiciach. Registrácia bude prebiehať od 11:30 hodiny v stánku Diapozitívcov na Hlavnej ulici v Košiciach. Štart je o 13:00 hodine. S potvrdením o prejdení trate Ťa potom v stánku GoSlovakia zaregistrujú do systému Energie na kolesách, čím sa zapojíš do celkového žrebovania.

b) absolvuj trať individuálne, hocikedy od 15.9 a v priebehu nasledujúceho týždňa. Máš na výber niektorú z tratí v okolí etapových miest 65. ročníka Medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska, ktoré ponúkne aplikácia GoSlovakia v sekcii Energia na kolesách. Na výber je viacero možností (krátke trate pre rodiny s deťmi, dlhšie trate podľa Tvojich síl). Podmienkou je prísť na jej začiatok, odfotiť do aplikácie úvodný QR kód, prejsť trať a potom zase v cieli odfotiť na potvrdenie QR kód. Aplikácia Ťa následne zaradí do žrebovania.  

Cyklistika je nielen zdravý šport, ale aj ekologický spôsob dopravy. Podujatie Energia na kolesách sa koná počas Európskeho týždňa mobility, do ktorého sú zapojené aj etapové mestá pretekov Okolo Slovenska. Zapojením sa do Energie na kolesách prispeješ svojimi prejdenými kilometrami do symbolického obídenia Zeme. 

Už tretí rok v rade bude úvod Energie na kolesách spojený aj s cyklojazdou tímu DIAPOZITÍVCOV, ktorý tvoria poprední slovenskí diabetológovia, príslušníci pacientskych organizácií, diabetici, alebo príslušníci širokej verejnosti. „Diabetu,“ životu s ním i prevencii budú venované aj sprievodné aktivity v Košiciach.

Tento rok je pre diabetikov obzvlášť významný, keďže si pripomíname jedno dôležité výročie – uplynie 100 rokov od objavenia inzulínu, jedného z najvýznamnejších medicínskych objavov vôbec. Pohyb je pre diabetika dokázateľne najlepšia nefarmakologická liečba – a lekári idú príkladom. Trať Diapozitívnej energie absolvujú aj doc. MUDr. Zbyněk Schroner, PhD. – hlavný odborník ministerstva zdravotníctva pre diabetológiu, doc., MUDr. Emil Martinka, PhD. z ľubochnianskeho pracoviska a primár MUDr. Ľubomír Barák, CSc. z Bratislavy.

Zaujímavým prepojením s „veľkými“ pretekmi Okolo Slovenska je v tejto súvislosti aj prítomnosť Teamu Novo Nordisk – tímu zloženému výlučne z jazdcov – diabetikov.

S heslom „Sme DiaPozitívci. Dokážeme všetko, keď máme diabetes pod kontrolou,“ dokazujú, že diabetes nemusí byť prekážkou profesionalizácie v športe.

Katarína Ďurková
PR manažér SZC

Ulož ako PDF
Napísal 3. septembra 2021 8:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.