reklama

Dobrovoľníci z Trnavy sa ešte stále môžu prihlásiť na podujatie Naše Mesto

V Trnave budú dobrovoľníci aj tento rok čistiť, maľovať a skrášľovať svoje okolie v rámci dobrovoľníckeho podujatia Naše Mesto. Tentoraz budú pomáhať v Kamennom mlyne, útulku pre opustené zvieratá, v Bernolákovom sade, na detských ihriskách a ďalších miestach.

Takmer 5000 dobrovoľníkov bude už v piatok a v sobotu 13. a 14. júna v rovnakých tričkách pomáhať počas najväčšieho dobrovoľníckeho podujatia Naše Mesto. Zapája sa do neho 14 miest na Slovensku a v rámci nich druhýkrát aj Trnava, v ktorej dobrovoľníci majú na výber zo 17 dobrovoľníckych aktivít.

nase-mesto-4

Aktivity si navrhlo mesto, Trnavská alternatíva, Základná škola na Spartakovskej, Materská škola na Narcisovej ulici a ďalšia organizácie.

Dobrovoľníci budú maľovať preliezky na detských ihriskách na Prednádraží a na Linčianskej, vyčistia Kamenný mlyn, pustia sa do obnovy a natierania lavičiek a dreveného pozadia amfiteátra v Bernolákovom sade a tiež do skrášľovania útulku pre psov.

Baseballový klub Angels Trnava potrebuje pomoc s vyčistením budúceho ihriska na Cukrovej ulici od odpadkov, náletových krovín a s vytvorením oplotenia.

Pridať sa môžu aj k maľovaniu viac ako 700 metrov dlhého plota Základnej školy na Spartakovskej a ďalším aktivitám.

Nadácia Pontis, ktorá podujatie organizuje spolu so skupinou firiem Engage, hľadá v mestách aj dobrovoľníkov – fotografov, ktorí majú chuť pripraviť z podujatia vo svojom meste fotoreportáž.

Ako sa prihlásiť?

Stačí si vybrať deň a jednu z aktivít, v rámci ktorej by ste chceli pomôcť, cez webovú stránku www.nasemesto.sk do štvrtka 5. júna.

Ktoré aktivity sú ešte voľné?

Hravé ihriská na Prednádraží

Preliezky na Botanickej ulici na Prednádraží už majú svoj vek a naposledy ich maľovali v 90. rokoch. Teraz opäť zažiaria farbami.
Piatok, 13.6. od 9.00 do 12.00 h (link)

Pomoc v útulku pre psov

Trnavský útulok poskytuje útočisko 90 opusteným a týraným psom. V útulku potrebujú pomoc pri čistení areálu, skrášľovaní areálu a pri venčení psíkov.
Piatok, 13. 6. od 13. do 16.00 h (link)

Nové ihriská na Linčianskej

V nových farbách budú aj preliezky na 3 detských ihriskách Golianovej ulici na Linčianskej.
Sobota, 13.6. od 9.00 do 12.00 h (link)

Natieranie plotu a skrášlenie Základnej školy na Spartakovskej

Dobrovoľníci v sobotu dokončia práce, ktoré v piatok nestihli. Viac ako 70 metrový dlhý plot potrebuje namaľovať a skrášľovať sa bude aj areál školy.
Sobota, 14.6. od 9.00 do 12.00 h (link)

Pomoc bejzbalistom na Cukrovej

Baseballový klub Angels Trnava získal od mesta plochu na vybudovaniu nového bejzbalového areálu. Príďte pomôcť rodičom, hráčom a fanúšikom klubu pri čistení areálu od odpadkov, náletových krovín a budovaní oplotenia.
Sobota, 14.6. od 9.00 do 12.00 h (link)

Tlačová správa

Ulož ako PDF
Napísal 3. júna 2014 8:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.