reklama

Podujatie Dobrovoľníci deťom oslávi jubileum

Jubilejné desiate podujatie plné hier a súťaží pod názvom Dobrovoľníci deťom sa uskutoční v piatok 31. mája 2013 od 9. hodiny na Trojičnom námestí.

Na príprave tohto podujatia, ktoré sa v uplynulých rokoch stalo neoddeliteľnou súčasťou oslavy Dňa detí v Trnave, spolupracujú Mesto Trnava, Mestská rada mládeže a šestnásť trnavských neziskových organizácií pracujúcich s deťmi a mládežou – Domka, Laura, Úsmev ako dar, Diamant, Slovenský skauting – 2. a 88. zbor, Hrubáci, Tulipánci, Pionier, Hokejový klub Trnava, ŠK Komplet – Modranka, Candy klub, KDMS, CPPR, Mama klub a Materské centrum Trnava.

dobrovolnici-detom-2011-7
Trojičné námestie zaplnia v piatok atrakcie pre deti

Ilustračné foto

Každé zo združení bude prezentovať prostredníctvom pripravených hier, súťaží a propagačných materiálov svoje celoročné aktivity. Zároveň poinformujú o pripravovaných táboroch a výletoch, ktoré sa budú organizovať počas letných prázdnin pre deti podľa vekových kategórií.

Deti a mládež budú môcť zakúsiť kamarátsku atmosféru podujatia, ktorú vytvárajú starostliví animátori, zahrať sa rôzne hry a súťaže. Budú mať jedinečnú príležitosť prihlásiť sa do jednotlivých združení – či už ako členovia, účastníci programov, výletov a iných aktivít, ale aj ako dobrovoľníci. Na deti bude čakať množstvo aktivít, ako napríklad možnosť zahrať si kalčeto lakros, florbal, minigolf, streetball, či zastrieľať si z luku a mnohé iné.

Podujatie, ktoré sa začne o 9. hodine ráno a skončí sa okolo 17. hodiny, bude sprevádzané programom na pódiu, kde predvedú mladé talenty zo združení prezentujúcich sa v rámci podujatia ukážky rôznych tancov – hip-hop, e-Rko tance, moderné tance, folklórne tance, spevu či scénok.

Pretože ide o jubilejný ročník, pre deti je pripravené ozajstné prekvapenie v podobe nevšedného kultúrneho vystúpenia. A podľa slov organizátorov nebudú chýbať ani obľúbené atrakcie ako nafukovací hrad, nafukovacia šmykľavka, trampolína, mucha stena a podobné zábavné prekvapenia. Starších žiakov určite zaujme aj nafukovací bungee-futbal a in-line hokej.

Cieľom akcie Dobrovoľníci deťom je zviditeľnenie dobrovoľníckej práce mladých ľudí a podnietenie záujmu širokej verejnosti – najmä detí a ich rodičov o pozitívne prežívanie voľného času s využitím ponúk, ktoré sa pre nich otvárajú prostredníctvom existujúcich detských a mládežníckych združení v Trnave a okolí.

Plagát:
dobrovolnici-plagat

Ulož ako PDF
Napísal 26. mája 2013 0:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.