reklama

Deň detí spestria najmenším atrakcie a súťaže na námestí

Už po deviatykrát sa na Trojičnom námestí uskutoční v piatok 1. júna 2012 podujatie Dobrovoľníci deťom.

Na akcii participuje mesto Trnava, Mestská rada mládeže, a 16 neziskových organizácií z Trnavy  pracujúcich s deťmi a mládežou (Domka, Laura, Úsmev ako dar, Diamant, Slovenský skauting – 2. a 88. zbor, Hrubáci, Tulipánci, Pionier, Hokejový klub Trnava, ŠK Komplet – Modranka, Candy klub, KDMS, CPPR, Mama klub a Materské centrum Trnava).

Každé zo združení bude prezentovať prostredníctvom pripravených hier, súťaží a propagačných materiálov svoje celoročné aktivity. Zároveň poinformujú o pripravovaných táboroch a výletoch, ktoré sa budú organizovať počas letných prázdnin s možnosťou zapojenia sa pre jednotlivé vekové kategórie detí.

Deti a mládež budú môcť zakúsiť kamarátsku atmosféru prijatia,  zahrať sa rôzne hry a súťaže. Budú mať jedinečnú príležitosť prihlásiť do jednotlivých združení – či už ako členovia, účastníci programov, výletov a iných aktivít, ale aj ako dobrovoľníci. Na deti bude čakať množstvo aktivít, ako napríklad možnosť zahrať si kalčeto lakros, florbal, minigolf, streetball, či zastrieľať si z luku a mnohé iné.

Podujatie, ktoré začne o 9. hodine ráno a potrvá až do 17. hodiny, bude sprevádzané programom na pódiu, kde vystúpia mladé talenty zo združení prezentujúcich sa v rámci podujatia v podobe rôznych tancov (hip-hop tance, e-Rko tance, moderné tance, folklórne tance), spevu či scénok. Celý program spestrí vystúpenie mladých gymnastov a taktiež Trnavčanom iste dobre známa skupina historického šermu Kompánia trnavských žoldnierov.

Ako uviedli organizátori podujatia: „Nebudú chýbať ani atrakcie, akými sú bezpochyby nafukovací hrad, nafukovacia smykľávka, trampolína, mucha stena a podobné atraktívne prekvapenia. Starších žiakov určite zaujme aj nafukovací bungee-futbal a in-line hokej.“

Cieľom akcie Dobrovoľníci deťom je zviditeľnenie dobrovoľníckej práce mladých ľudí a oslovenie širokej verejnosti – najmä detí a ich rodičov k pozitívnemu tráveniu voľného času s využitím ponúk, ktoré sa pre nich otvárajú prostredníctvom existujúcich detských a mládežníckych združení v Trnave a okolí.

Ulož ako PDF
Napísal 22. mája 2012 9:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.