reklama

Deň detí na námestí opäť v réžii dobrovoľníkov

Už po jedenástykrát sa na Trojičnom námestí uskutoční v pondelok 2. júna 2014 podujatie Dobrovoľníci deťom.

Na akcii participujú mesto Trnava, Mestská rada mládeže, a 16 neziskových organizácií z Trnavy  pracujúcich s deťmi a mládežou (Domka, Laura, Európsky skauti, Diamant, Slovenský skauting – 2. a 88. zbor, Hrubáci, Tulipánci, Pionier, Hokejový klub Trnava, ŠK Komplet – Modranka, Candy klub, KDMS, CPPR, Mama klub a Materské centrum Trnava).

Každé zo združení bude prezentovať prostredníctvom pripravených hier, súťaží a propagačných materiálov svoje celoročné aktivity. Zároveň poinformujú o pripravovaných táboroch a výletoch, ktoré sa budú organizovať počas letných prázdnin s možnosťou zapojenia sa pre jednotlivé vekové kategórie detí.

Deti a mládež budú môcť zakúsiť kamarátsku atmosféru prijatia,  zahrať sa rôzne hry a súťaže. Budú mať jedinečnú príležitosť prihlásiť do jednotlivých združení – či už ako členovia, účastníci programov, výletov a iných aktivít, ale aj ako dobrovoľníci. Na deti bude čakať množstvo aktivít, ako napríklad možnosť zahrať si kalčeto lakros, florbal, minigolf, streetball, či zastrieľať si z luku a mnohé iné.

dobrovolnici-detom-2011-7
Podujatie Dobrovoľníci deťom má dlhoročnú tradíciu

Podujatie začne o 9.00 hod. a potrvá až do 18. hodiny. Sprevádzať ho bude program na pódiu, kde vystúpia mladé talenty zo združení prezentujúcich sa v rámci podujatia v podobe rôznych tancov (hip-hop tance, e-Rko tance, moderné tance, folklórne tance), spevu či scénok. Podujatie spestrí vystúpenie skupiny historického šermu Kompánia trnavských žoldnierov.

Nebudú chýbať ani atrakcie, akými sú bezpochyby nafukovací hrad, nafukovacia smykľávka, trampolína, mucha stena a podobné atraktívne prekvapenia. Starších žiakov určite zaujme aj nafukovací bungee-futbal a in-line hokej,“ priblížili organizátori.

Cieľom akcie Dobrovoľníci deťom je zviditeľnenie dobrovoľníckej práce mladých ľudí a oslovenie širokej verejnosti – najmä detí a ich rodičov k pozitívnemu tráveniu voľného času s využitím ponúk, ktoré sa pre nich otvárajú prostredníctvom existujúcich detských a mládežníckych združení v Trnave a okolí.

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v priestoroch Mestskej športovej haly.

(Tlačová správa)

Plagát:
DD_2014

Ulož ako PDF
Napísal 24. mája 2014 22:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.