reklama

Program pri príležitosti Dňa detí spestria na námestí dobrovoľníci

Mesto Trnava v spolupráci s Mestskou radou mládeže v Trnave pozýva už po ôsmykrát všetky deti a ich rodičov na tradičné podujatie s názvom Dobrovoľníci deťom, ktoré sa uskutoční pri príležitosti Dňa detí v stredu 1. júna na Trojičnom námestí.

Trnavské námestie číslo jeden sa počas tohto dňa premení na javisko atrakcií, aktivít, súťaží a hier. Pre deti ich pripravujú dobrovoľníci z trnavských združení a organizácií. Pravidelne tu môžeme stretnúť členov eRka, Domky, Laury, Spoločenstva Hrubáci, Spoločenstva Tulipánci, Diamantu, Pioniera, svoje stánky budú mať aj hokejisti HK Trnava, Butterfly, modranskí šachisti z ŠK Komplet, Centrum Mak, Centrum pomoci pre rodinu, Mama klub či Kalokagatia – Centrum voľného času a Kresťanskodemokratická mládež Slovenska. A keďže v tomto prípade platí – dobrovoľník rovná sa atrakcia, detský návštevník prvojúnového námestia ním iste neprejde len tak. Maľovanie na tvár, twister či hudobný stánok – to je len začiatok. Deti s duchom športovca si môžu vyskúšať in-line hokej, florbal, pokúsiť sa trafiť detské basketbalové koše či lukostrelecké terče, prípadne poraziť protivníka v kalčete.

Ilustračné foto: laura-mladez.sk

Okrem toho je možné zvíťaziť v nafukovacom futbale či minigolfe, zaskákať si na nafukovacom hrade či trampolíne, okúsiť pocity lapenej muchy na populárnej mucha stene či pristáť na mäkkej šmykľavke. No a pre tých, ktorí sa radšej dívajú, ako súťažia, je prichystaný atraktívny program. Dvojica moderátorov na pódiu postupne uvedie stredovekú Kompániu trnavských žoldnierov, pozrieť sa budeme môcť na džudistov i taekwondistov, tance i spev viacerých kapiel. Kto má rád nad vecou nadhľad, môže vystúpiť na mestskú vežu a pozrieť si námestie ako na dlani. Dominanta námestia totiž prvého júna otvára svoju bránu celkom zdarma.

Zatiaľ čo sa deti budú zabávať, môžu ich rodičia navštíviť jednotlivé stánky a zoznámiť sa s celoročnou činnosťou dobrovoľných združení a najmä ich bohatou prázdninovou ponukou.

(tlačová správa)

Ulož ako PDF
Napísal 30. mája 2011 11:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.