reklama

Spoznajte univerzitnú a stredovekú Trnavu pri príležitosti Svetového dňa sprievodcov

Svetový deň sprievodcov je skutočným sviatkom pre všetkých svetobežníkov. Každý, kto rád objavuje, ocení prehliadku jedného z najkrajších miest Slovenska zadarmo. Objaviť Trnavu netradičným spôsobom môžete vďaka bezplatným prehliadkam v rámci Svetového dňa sprievodcov.

Trnava sa opäť pripojí k mestám na Slovensku, ale aj v zahraničí, ktoré počas Svetového dňa sprievodcov prevedú tisíce návštevníkov najvyhľadávanejšími turistickými atrakciami.

Počas soboty 24. februára 2018 oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism spolu so sprievodcami organizuje bezplatné komentované prehliadky Trnavy. Tie prebehnú v dvoch skupinách v čase o 13.00 h. a 15.00 h.

Svetový deň sprievodcov v roku 1987 vyhlásila Svetová federácia asociácií sprievodcov cestovného ruchu (WFTGA). Práve zásluhou medzinárodnej profesijnej organizácie si budete môcť vychutnať jedno z najkrajších slovenských miest s pútavým výkladom a vypočuť si zaujímavosti, o ktorých ste doteraz netušili.

Ilustračné foto: Trnava Tourism

„Radi by sme Trnavčanom i návštevníkom Trnavy ukázali zaujímavé miesta, ktoré by pri ich návšteve mesta nemali chýbať,“ hovorí riaditeľka Trnava Tourism Michaela Potočárová a dodáva, že „začiatok a koniec prehliadok bude pred Mestskou vežou na Trojičnom námestí, ktorá je dominantou mesta. Prihlásení záujemcovia prejdú s našimi sprievodcami za hodinu a pol tie najkrajšie historické miesta“.

Okrem propagácie záslužnej práce turistických sprievodcov chce Trnava domácim aj zahraničným návštevníkom poskytnúť možnosť zúčastniť sa prehliadok mesta, a tak spoznať všetky jeho dominanty – Baziliku sv. Mikuláša, Katedrálu sv. Jána Krstiteľa, tajomnú románskou kostnicu z 12. storočia či ochodzu mestských hradieb na Michalskej ulici. Príďte spoznať všetky krásy a tajomstvá Trnavy už 24. februára.

V Trnave si môžete vybrať z dvoch typov prehliadok:

• Univerzitná Trnava | história Trnavy v časoch univerzity a prehliadka univerzitného kostola
• Stredoveká Trnava | história Trnavy v stredoveku (zlaté časy, stretnutia kráľov, víno…)

Kedy: 24.2.2018 (sobota) o 13.00 h. / 15.00 h.

Kde: stretnutie účastníkov prehliadky na Trojičnom námestí pred Mestskou vežou

Všetky prehliadky sú ZADARMO s finančnou podporou MDV SR. Stačí, ak prídete na miesto stretnutia v danom čase.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 20. februára 2018 12:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Spoznajte univerzitnú a stredovekú Trnavu pri príležitosti Svetového dňa sprievodcov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.