reklama

Pozrite si Trnavu tak, ako ju vidia sprievodcovia

V utorok 21. februára slávia medzinárodný deň sprievodcovia cestovného ruchu, ktorí počas roka predstavujú turistom známe aj skryté historické miesta v rôznych kútoch sveta. V Trnave sú dokonca odetí v stredovekých dobových kostýmoch. Ak ste ich ešte v centre mesta nestretli, budete mať možnosť počas voľných prehliadok v sobotu 25. februára.

Trnava sa tak pripojí k mestám na Slovensku ale aj v zahraničí, ktoré počas svetového dňa sprievodcov prevedú tisíce návštevníkov po turistických miestach.

Počas soboty 25. februára oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism spolu s kvalifikovanými sprievodcami organizuje štyri bezplatné komentované prehliadky Trnavy. Tie prebehnú v dvoch skupinách v čase o 10:30 a 13:30 hodine.

Ilustračné foto: Trnava Tourism

„Radi by sme Trnavčanom a návštevníkom Trnavy ukázali zaujímavé miesta, ktoré by pri ich návšteve mesta nemali chýbať,“ hovorí riaditeľka Trnava Tourism Michaela Potočárová a dodáva, že „začiatok a koniec prehliadok bude pred Mestskou vežou na Trojičnom námestí, ktorá je jednou z dominánt mesta. Prihlásení záujemcovia prejdú s našimi sprievodcami za hodinu a pol tie najkrajšie historické miesta.“

Porozprávajú vám aj povery, zaujímavosti a „pikošky“ z histórie stredovekej Trnavy a prevedú vás významnými pamiatkami – Bazilikou sv. Mikuláša, Katedrálou sv. Jána Krstiteľa, tajomnou románskou kostnicou z 12. storočia či ochodzou mestských hradieb na Michalskej ulici.

„Na konci každej prehliadky bude pre účastníkov losovanie a výherca získa turistický balíček,“ dodáva na záver Slavomír Dzvonik, sprievodca cestovného ruchu Trnava Tourism.

Viac informácií nájdete na www.regiontirnavia.sk a prihlásiť sa na prehliadku môžete na info@trnavatourism.sk alebo tel. čísle +421/ (0)33/ 3236 440.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 23. februára 2017 7:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.