reklama

Ako vidí architekt Trnavu? Vydajte sa s ním na cykloprehliadku

Trnava je mestom viacerých tvárí. Niektorí ju poznajú ako Malý Rím, iní ako hipsterské miesto s množstvom kaviarní. Ako sa však na Trnavu pozerá architekt? Zistite to vďaka cykloprehliadkam vo vybraných termínoch počas augusta a septembra.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism aj v tomto roku ponúka netradičný zážitok v podobe projektu „Trnava očami architekta“.

Záujemcovia môžu opäť spoznať Trnavu cez industriálne stavby, obrovské silá a mlyny a rôzne urbanistické riešenia. Prvá cykloprehliadka „Mesto na prahu moderny“ sa začína v sobotu 3. augusta 2019 a ukáže vám, ako sa začali písať moderné dejiny tohto krajského mesta.

FOTO: Trnava Tourism / Miroslav Benák

„Tohtoročnou novinkou je cykloprehliadka ‚Proti prúdu trnavských vôd‘, ktorá bude 17. augusta. Veď prečo sa neschladiť počas letných dní pri vode. Preveziete sa popri toku Trnávky, kde vám prezradím viac o úpravách koryta, prejdeme okolo mostov vedúcich ponad rieku a zároveň vám ukážem Bellušov vodojem, miesta, kde sa kúpali Trnavčania a lokalitu, ktorá bola postavená pre obyvateľov zatopených dedín na Orave,“ vysvetľuje architekt Miroslav Beňák, ktorý každý rok sprevádza návštevníkov.

Tretia prehliadka bude viesť cez nové dominanty Trnavy, ktoré prinieslo 20. storočie.

Jedným z nich boli obrovské silá a mlyny, ako napríklad automatický mlyn NUPOD od Emila Belluša a ďalšie významné objekty súvisiace so spracovaním poľnohospodárskych plodín.

V rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva sa 14. septembra vydáte „Po cestách trnavského industriálu“, ktorého súčasťou je cukrovar, pôvodný Kamenný mlyn či bývalé železničné depo.

Zúčastniť sa prehliadok môžete s vlastným bicyklom, vtedy je cena 3 € alebo 5 € vrátane zapožičania bicykla. Začínajú sa vždy o 16.00 hod. pred Mestskou vežou v Trnave a trvajú približne dve hodiny.

Okrem novej trasy je ďalšou novinkou, že na cykloprehliadky môžu prísť aj anglicky hovoriaci návštevníci. Potrebné je si však vopred zarezervovať lístky, pretože počet miest je obmedzený. Lístky si môžete objednať na stránke Regiónu Trnava alebo priamo v Turistickom informačnom centre na Trojičnom námestí v Trnave.

(ts)

Termíny cykloprehliadok:

03. 8. 2019 – Mesto na prahu moderny
17. 8. 2019 – Proti prúdu trnavských vôd
31. 8. 2019 – Ako melie moderna
14. 9. 2019 – Po cestách trnavského industriálu

FOTO: Trnava Tourism / Miroslav Benák

Ulož ako PDF
Napísal 24. júla 2019 8:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Ako vidí architekt Trnavu? Vydajte sa s ním na cykloprehliadku”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.