reklama

Vydajte sa s Whiskym do Peru v jeho cestovateľskom kine

Spevák Slobodnej Európy, Whisky, sa vracia s jeho cestovateľskými dobrodružstvami. Už túto stredu, 15. marca 2023, nás zo sály Malého Berlína zoberie do juhoamerického Peru.

Whisky nás presvedčí, že Peru nie je len slávne stratené mesto Inkov – Machu Picchu. Sú to tiež nádherné biele vrcholy andských šesťtisícoviek, ľadovce a tyrkysové jazerá národného parku Huascarán v kontraste s tropickou džungľou Amazonského pralesa či pieskovými dunami púštneho pobrežia Pacifiku.

Západné pobrežie Južnej Ameriky ukrýva horské koloniálne mestečká a indiánske dedinky bez náznakov turizmu. Whisky nás zoberie k Machu Picchu aj do hlavného mesta regiónu Cuzco. Na svojej ceste cez Peru nevynechal ani jazero Titicaca na náhornej plošine Altiplano. Učarovalo mu aj peruánske jedlo, dobré víno a milí ľudia. No a nezabudol pre vás nafotiť lamy, alpaky, kolibríky či divoké morské prasiatka.

FOTO: Miroslav Láber

Miroslav Láber známy ako Whisky a spevák kapely Slobodná Európa na svojich cestách navštívil viac ako 80 krajín. Zameriaval sa najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke či terénnom aute, ktorým prešiel po cestách – necestách stovky tisíc kilometrov.

Zo všetky oblasti, ktoré navštívil, spomenieme napríklad Indiu (ktorú navštívil pätnásťkrát), Nepál (kde niekoľkokrát sám a bez nosičov, absolvoval pešie pochody cez Himaláje dlhé viac ako 500 km, cez sedlá vo výškach viac ako 5500 m. n. m.), Severnú Kóreu, Venezuelu, Irán, Laos, Kolumbiu, Kamerun, Argentínu, Indonéziu, Gruzínsko, Vietnam, Izrael, Tadžikistan, USA, Peru, Austráliu, Čínu, Kirgizstan, Srí Lanku, Arménsko, Bolíviu, Kosovo, Uzbekistan, Brazíliu, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Kazachstan, Čile, Maroko, Ladakh, Podnestersko, Sikkim, Náhorný Karabach a mnohé ďalšie.

Vstupenky na podujatie za cenu 7 eur je možné kúpiť v predpredaji na webovej stránke www.malyberlin.sk (https://www.malyberlin.sk/eventy/whiskeyho-cestovatelske-kino-peru/) alebo pred začiatkom podujatia.

V stredu 15. marca sa Whiskyho cestovateľské kino venované Peru začína o 19.00 h. Kultúrne centrum Malý Berlín nájdete na Štefánikovej 4 v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 14. marca 2023 10:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.