reklama

Spoznajte úžasné Gruzínsko na Whiskyho cestovateľskom kine

Whiskyho cestovateľské kino je divácky úspešný projekt, ktorý putuje po celom Slovensku a po prvýkrát prichádza do kultúrneho centra Malý Berlín. O svojich zážitkoch z odľahlého Gruzínska príde porozprávať cestovateľ a spevák už v utorok 22. mája 2018 o 19:00.

Miloslav Láber alias Whisky je nielen spevákom populárnej hudobnej formácie Slobodná Európa ale najmä dlhoročným vášnivým cestovateľom.

Svoje cestovateľské chúťky nedokáže nadlho uspokojiť, a tak sa pravidelne vydáva objavovať nové, nepoznané končiny. Lákajú ho najmä oblasti, ktoré nie sú výrazne poznačené civilizáciou, teda najmä autentické miesta, ktoré majú svoj jedinečný genius loci.

Počas jeho niekoľkoročného cestovania po svete už stihol navštíviť viac ako 70 krajín. Niektoré z nich navštevuje pravidelne a rád sa do nich vracia – spomeňme napríklad Indiu, kde bol už štrnásťkrát. Whisky vždy cestuje na vlastnú päsť, buď terénnym vozidlom, na motorke alebo pešo zdolávajúc horské prechody, končiare Himalájí či 500-kilometrové trate.


Gruzínsko objektívom Miloslava Lábera alias Whiskyho

Cestovateľ a objaviteľ na slovo vzatý prichádza tentokrát porozprávať svoje autentické príhody o tajuplnom Gruzínsku. Reč bude o rozľahlých stepiach, ťažko dostupných dedinkách na úpätí hôr, päťtisícovkách Veľkého Kaukazu, jaskynných kláštoroch či neopakovateľnej gruzínskej metropole Tbilisi.

Whiskyho príhod a spomienok je veľa a fotografií, ktoré ukáže, ešte viac.

Téma Guzínska je o to aktuálnejšia, že sa nedávno spustila pravidelná letecká linka Bratislava – Tbilisi, ktorá je v prevádzke od konca marca tohto roku. Ak plánujete cestu práve sem, nie je nič lepšie ako vypočuť si tipy a rady od skúseného, vetrom a kilometrami ošľahaného Miloslava Lábera.

Prednáška sa koná v utorok 22. mája o 19:00 v kultúrnom centre Malý Berlín, ktoré sídli na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4. Cena vstupného je 4 € a lístky si môžete kúpiť aj v predpredaji na stránke MaxiTicket.sk.

Podrobnosti o podujatí nájdete na webovej stránke Malého Berlína (http://www.malyberlin.sk/eventy/whiskyho-cestovatelske-kino-gruzinsko/) alebo na sociálnej sieti Facebook.

Malý Berlín za spoluprácu ďakuje mediálnym partnerom, medzi ktorými sú Mesto Trnava, Trnava-live.sk, TrnavskyHlas.sk a Trnavské Rádio.

Ulož ako PDF
Napísal 17. mája 2018 17:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Spoznajte úžasné Gruzínsko na Whiskyho cestovateľskom kine”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.