reklama

Svetový deň sprievodcov prinesie do Trnavy nové bezplatné prehliadky

Trnava si aj v tomto roku pripomenie Svetový deň sprievodcov. Príďte ho osláviť aj vy 23. februára 2020 s tými najpovolanejšími, ktorí vám priblížia rôzne zaujímavosti a menej známe fakty o Trnave.

Nadšenci histórie si počas februárovej nedele prídu na svoje. Certifikovaní sprievodcovia ich prevedú po najvyhľadávanejších turistických atrakciách.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism totiž organizuje dve bezplatné komentované prehliadky Trnavy. Prvá sa začne o 14:00 h. a druhá o 16:00 h.

Ilustračné foto: Trnava Tourism

„Mnoho ľudí prechádza okolo najznámejších pamiatok a nepoznajú veľmi ich históriu. Toto je skvelá príležitosť, ako im ju priblížiť. Začiatok je vždy pred Mestskou vežou a v tomto roku sme si pripravili dve prehliadky – Stretnutie kráľov a Hradobný systém. Spoznávanie dominánt Trnavy so sprievodcami potrvá približne hodinu a pol a je to úplne zadarmo pre všetky vekové kategórie,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci výkonný riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism..

Svetová federácia asociácií turistických sprievodcov (WFTGA) vyhlásila v roku 1987 Medzinárodný deň turistických sprievodcov.

Každý rok si ho pripomína aj Trnava spolu s ďalšími mestami na Slovensku i v zahraničí.

Trasy a témy prehliadok:

Stretnutie kráľov o 14:00 h.: Mestská veža, kostol sv. Jakuba, Bazilika sv. Mikuláša,

Hradobný systém o 16:00 h.: Mestská veža, Bernolákova brána, Sad A. Bernoláka, Dolná brána

Kedy: 23.2.2020 o 14.00 a 16.00 h

Kde: stretnutie účastníkov prehliadky na Trojičnom námestí pod Mestskou vežou pred TIC – Región Trnava, nahlásenie vopred nie je potrebné

Prehliadky sú organizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Stačí, ak prídete na miesto stretnutia v danom čase.

Ulož ako PDF
Napísal 19. februára 2020 7:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.