reklama

Počas akcie Naše Mesto 2018 upravia dobrovoľníci areály siedmich trnavských materských škôl

Ihriská v areáloch trnavských materských škôl dostanú v piatok 7. júna 2018 nový, krajší vzhľad. Postarajú sa o to dobrovoľníci zo súkromných firiem v rámci akcie NAŠE MESTO, ktorú zastrešuje Nadácia Pontis. Mesto Trnava sa k dobrovoľníckym aktivitám pridáva už po šiestykrát.

Vymaľovať ploty, lavičky, natrieť hracie prvky, urobiť nový kvetinový záhon – aj tieto úlohy čakajú už tento piatok na približne štyridsať dobrovoľníkov z firiem, ktoré sa zapojili v Trnave do podujatia NAŠE MESTO.

Ide o najväčšiu akciu firemného dobrovoľníctva na Slovensku a v strednej Európe, celkovo sa jej zúčastní viac než 10 tisíc dobrovoľníkov, ktorí sa rozhodli svojimi aktivitami pomôcť rôznym občianskym združeniam, neziskovým organizáciám či subjektom spadajúcim priamo pod slovenské mestá či obce.


Ilustračné foto

Nadácia Pontis týmto spôsobom podporuje filantropiu a rozvoj dobrovoľníctva na Slovensku. V Trnave, kde sa podujatie organizuje už šiesty rok, sa budú tento raz revitalizovať areály siedmych materských škôl.

„Veľmi sa tešíme, že ľudia majú záujem priložiť ruku k dielu a pomôžu nám zrevitalizovať hracie prvky na dvore pre deti, ktoré ich tak budú môcť i ďalej využívať,“ hovorí riaditeľka MŠ Teodora Tekela Janka Lugárová.

Dobrovoľníci budú v teréne od 9.00 do 14.00 hodiny, jednotlivé aktivity budú koordinovať zamestnanci Mesta Trnava.

V tomto ročníku zveľadia nasledovné škôlky:

MŠ Jiráskova:
– obnova bezpečnostného náteru na vonkajších schodoch
– renovovanie náteru na hracích prvkoch

MŠ Botanická:
– obnova náteru na altánku

MŠ Beethovenova:
– obnova náteru na stĺpoch, lavičkách
– revitalizácia záhradky

MŠ Čajkovského:
– obnova náteru na plote i na hracích prvkoch

MŠ Hodžova:
– obnova náteru na hracích prvkoch

MŠ Narcisova:
– obnova fasády murovaného plotu

MŠ Teodora Tekela:
– obnova hracích prvkov

Okrem aktivít, ktoré v materských školách zastrešuje Mesto Trnava, budú firemní dobrovoľníci pomáhať budovať oplotenie baseballového ihriska a priľahlý chodník v areáli baseballového klubu Angels Trnava a ďalšia skupina bude spolu so združením STORM vyhľadávať voľne pohodené injekčné striekačky vo verejných priestoroch mesta.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 8. júna 2018 6:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.