reklama

V rámci dobrovoľníckeho projektu 3 Dni pre hrdinov môže pomôcť každý

Niekto by si myslel, že sa Slovensko takmer o týždeň prebudí do obyčajného májového víkendu, ale opak je pravdou. Naša krajina sa opäť stane miestom, kde mladí navštevujú chorých, spájajú brehy, upravujú okolie či vymýšľajú program pre deti.

Na Slovensko opäť prichádza projekt 72 HODÍN, v Trnavskom kraji s podnázvom 3 DNI PRE HRDINOV.

3-dni-1

FOTO: archív rtmk

O čo ide? Projekt je dobrovoľnícky maratón, počas ktorého sa od 16. do 18. mája po celom Slovensku organizujú rôzne lokálne projekty. Každý z nás má príležitosť nesedieť doma, ale vymyslieť niečo, čo poteší nielen jeho samého, ale aj okolie, v ktorom žije.

Hlavným organizátorom projektu je Rada mládeže Slovenska. V Trnavskom kraji projekt zastrešuje Rada mládeže Trnavského kraja, ktorá v minulých rokoch organizovala známy projekt s rovnakou myšlienkou s názvom 3 dni pre hrdinov, do ktorého sa v rámci kraja zvyklo zapojiť okolo 1000 dobrovoľníkov.

Ak nosíte v hlave nápad, zrealizujte ho s celým Slovenskom. Ako?

Najlepšie, ak svoj vlastný projekt prihlásite na stránke www.72hodin.sk. Ak neviete, s čím by ste mohli pomôcť, nemáte dostatok fantázie alebo máte málo času na prípravu, tak sa môžete pridať k už existujúcim projektom, alebo kontaktujte adresu rmtk@rmtk.sk, kde určite poradia, čo by bolo pre ochotných záujemcov vhodné zrealizovať.

3-dni-2

FOTO: archív rtmk

Nie je nutné, aby si hneď zachraňoval ľadovce na Antarktíde alebo postavil ubytovňu pre 500 bezdomovcov. To príde na rad neskôr. Skús začať v malom a urob niečo pre svoje okolie, zaži zábavu a spríjemni deň ľuďom v prostredí, v ktorom žiješ podľa svojho vkusu a vo svojom štýle. Nezabudni, že hrdinu robia hrdinom jeho skutky. Skutky robené dobrovoľne pre dobro okolia sú určite hrdinské, a ten kto ich vykoná sa právom môže nazvať hrdinom,“ pripomínajú organizátori z Rady mládeže Trnavského kraja.

3dni_rmtk

Ulož ako PDF
Napísal 8. mája 2014 8:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.