reklama

Fanúšikovia Spartaka sa rozlúčia s legendárnym Kunom vo veľkom štýle

Futbalová verejnosť sa rozlúči s nedávno zosnulou legendou trnavského a československého futbalu v sobotu 18. februára na Štadióne Antona Malatinského vo veľkom štýle.

FC Spartak Trnava pripravuje pietny akt so začiatkom o 13.30 hodine. Režisérsku taktovku prevezme Peter Opálený. Očakávajú sa príhovory prezidenta SFZ Jána Kováčika, primátora mesta Trnava Vladimíra Butka a člena predstavenstva Spartaka Dušana Guľáša. Fanúšikovia si vypočujú aj modlitbu dekana farnosti v Trnave – Modranke a patróna trnavských futbalistov Alojza Lackoviča.

Moderátorom bude bývalý komentátor Československej televízie a veľký kamarát Ladislava Kunu, Karol Polák. V pietnom akte vystúpi kráľ ľudových piesní Jožka Černý. Zaspievať príde obľúbenú pesničku Ladislava Kunu ‚Když sem šel z Hradišťa‘. Prítomní ďalej uvidia trnavský zmiešaný zbor Cantica Nova pod vedením dirigenta Gabriela Kalapoša,“ priblížil program rozlúčky klubový manažér pre styk s verejnosťou Marek Ondrejka.

VIDEOPOZVÁNKA:

Trnavský klub si uctí pamiatku vynikajúceho hráča aj historickým gestom: dres s číslom 9, ktoré nosil práve Ladislav Kuna, bude navždy vyradený z A-tímu Spartaka. Poctu skvelému hráčovi a futbalovému elegánovi prejaví klub aj pomenovaním južnej tribúny štadióna jeho menom.

Slávnostný priestor na trávniku olemuje dvesto chlapcov Spartaka s balónmi. Hlavné pódium bude umiestnené pred severnou tribúnou, za ním bude veľká LED obrazovka, kde sa objavia zábery z troch kamier. V strede ihriska sa budú nachádzať dve obrovské fotografie Ladislava Kunu a kvetinová výzdoba. Na tomto mieste mu jeho bývalí spoluhráči symbolicky zapália sviečku.
Samozrejme, nebudú chýbať tóny hymny ‚bílích andelov‘ Il Silenzio, počas ktorých do futbalového neba vyletia biele holubice a obrovská lopta vytvorená z balónov
,“ konkretizuje Ondrejka.

Po skončení spomienkového podujatia odohrá mužstvo Spartaka prípravné stretnutie s českou Jihlavou. Trnavský tím nastúpi v bielych retrodresoch s červveno-čiernym pásom. Na chrbáte ponesú meno Ladislava Kunu a rovnaké číslo 9.

Dresy budú po zápase odovzdané občianskemu združeniu Bíli Andeli a neskôr ich vydražia. Vyzbierané peniaze budú použité v prospech spartakovskej mládeže,“ doplnil P.R. manažér Spartaka.

Divákom bude na pietny akt sprístupnená západná tribúna, pre hostí východná. V prípade veľkého záujmu je klub pripravený operatívne otvoriť aj ďalšie tribúny.
Vstup na následný zápas Spartaka s Jihlavou so začiatkom o 14. hodine je bezplatný.

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2012 0:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spartak Trnava, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.