reklama

Fanúšikovia Spartaka sa rozlúčia s legendárnym Kunom vo veľkom štýle

Futbalová verejnosť sa rozlúči s nedávno zosnulou legendou trnavského a československého futbalu v sobotu 18. februára na Štadióne Antona Malatinského vo veľkom štýle.

FC Spartak Trnava pripravuje pietny akt so začiatkom o 13.30 hodine. Režisérsku taktovku prevezme Peter Opálený. Očakávajú sa príhovory prezidenta SFZ Jána Kováčika, primátora mesta Trnava Vladimíra Butka a člena predstavenstva Spartaka Dušana Guľáša. Fanúšikovia si vypočujú aj modlitbu dekana farnosti v Trnave – Modranke a patróna trnavských futbalistov Alojza Lackoviča.

Moderátorom bude bývalý komentátor Československej televízie a veľký kamarát Ladislava Kunu, Karol Polák. V pietnom akte vystúpi kráľ ľudových piesní Jožka Černý. Zaspievať príde obľúbenú pesničku Ladislava Kunu ‚Když sem šel z Hradišťa‘. Prítomní ďalej uvidia trnavský zmiešaný zbor Cantica Nova pod vedením dirigenta Gabriela Kalapoša,“ priblížil program rozlúčky klubový manažér pre styk s verejnosťou Marek Ondrejka.

VIDEOPOZVÁNKA:

Trnavský klub si uctí pamiatku vynikajúceho hráča aj historickým gestom: dres s číslom 9, ktoré nosil práve Ladislav Kuna, bude navždy vyradený z A-tímu Spartaka. Poctu skvelému hráčovi a futbalovému elegánovi prejaví klub aj pomenovaním južnej tribúny štadióna jeho menom.

Slávnostný priestor na trávniku olemuje dvesto chlapcov Spartaka s balónmi. Hlavné pódium bude umiestnené pred severnou tribúnou, za ním bude veľká LED obrazovka, kde sa objavia zábery z troch kamier. V strede ihriska sa budú nachádzať dve obrovské fotografie Ladislava Kunu a kvetinová výzdoba. Na tomto mieste mu jeho bývalí spoluhráči symbolicky zapália sviečku.
Samozrejme, nebudú chýbať tóny hymny ‚bílích andelov‘ Il Silenzio, počas ktorých do futbalového neba vyletia biele holubice a obrovská lopta vytvorená z balónov
,“ konkretizuje Ondrejka.

Po skončení spomienkového podujatia odohrá mužstvo Spartaka prípravné stretnutie s českou Jihlavou. Trnavský tím nastúpi v bielych retrodresoch s červveno-čiernym pásom. Na chrbáte ponesú meno Ladislava Kunu a rovnaké číslo 9.

Dresy budú po zápase odovzdané občianskemu združeniu Bíli Andeli a neskôr ich vydražia. Vyzbierané peniaze budú použité v prospech spartakovskej mládeže,“ doplnil P.R. manažér Spartaka.

Divákom bude na pietny akt sprístupnená západná tribúna, pre hostí východná. V prípade veľkého záujmu je klub pripravený operatívne otvoriť aj ďalšie tribúny.
Vstup na následný zápas Spartaka s Jihlavou so začiatkom o 14. hodine je bezplatný.

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2012 0:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spartak Trnava, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.