reklama

Fanúšikovia Spartaka chcú vypredať štadión aj počas karantény

Šíriaci sa koronavírus zmrazil akékoľvek športové a spoločenské aktivity na Slovensku. Výnimkou nie je ani futbal, ktorý dostal stopku hneď po poslednom kole základnej časti.

„Zdravie máme všetci len jedno a je na prvom mieste, preto aj my ako klub naplno rešpektujeme všetky nariadenia, ktoré majú pomôcť v boji proti neviditeľnému nepriateľovi. Dodržiavame zákaz zhromažďovania a ako prvý klub sme hneď po zápase v Dunajskej Strede dobrovoľne pristúpili na individuálnu formu tréningu vo všetkých vekových kategóriách,“ informuje FC Spartak Trnava prostredníctvom PR manažéra Patrika Velšica.

Táto situácia sa bytostne dotkne zrejme všetkých odvetví ekonomiky a pocítia to aj futbalové kluby, ktoré nemôžu vykonávať svoju činnosť.

FC Spartak Trnava preto s pokorou víta iniciatívu najvernejších fanúšikov klubu, ktorí chcú v neľahkej chvíli pomôcť a vypredať aspoň virtuálne zápas Spartaka Trnava, hoci tentoraz neuvidia zápas.

Ilustračné foto

„Cítime, že situácia je vážna. Spartak je aj náš klub a je čas mu pomôcť. Keď mali niektorí z nás problémy, tak nás vedenie podržalo a teraz mu to môžeme vrátiť. Ukážme, že sme jediný klub na Slovensku, ktorý dokáže vypredať zápas, ktorý sa ani neodohrá. V ťažkej dobe treba ťahať za jeden povraz a spoločne budeme veriť, že sa čoskoro stretneme aj na štadióne,“ povedal koordinátor zo strany fanúšikov Šimon Fuzák.

Pre tieto účely klub zriadil transparentný účet SK57 090 0000 0005 169 578 281, na ktorý je možno poslať čiastku bezhotovostne alebo vkladom na účet (platba je neanonymná).

Fanúšikovia môžu prispieť kúpou symbolický lístka v hodnote 9 €, pričom je možné prispieť ľubovoľnou sumou, ale aj kúpiť neobmedzený počet lístkov.

V správe pre príjemcu je potrebné uviesť – sponzorský dar a meno a priezvisko – a následne odoslať e-mail na adresu vstupenky@fcspartaktrnava.com, aby mohli spárovať platbu a zaslať prispievateľovi malú pozornosť.

„Musím poďakovať fanúšikom, ktorým nie je osud nášho spoločného klubu ľahostajný. Prežívame ťažké obdobie, ktoré môže nejeden klub položiť. Toto si nikto z náš nepripúšťa chcem ubezpečiť fanúšikov, že vynaložíme všetko úsilie, aby Spartak Trnava prežil,“ povedal riaditeľ klubu Milan Cuninka.

„Keď sme klub kupovali, tak nikto ani len nepomyslel, že by sme sa hneď v prvej sezóne museli boriť s takýmito nečakanými prekážkami. Začínali sme od nuly a vedeli sme, že nás čaká kopa ťažkej práce, no tešili sme sa na výsledky, ktoré by sa v budúcnosti dostavili. Už postup do hornej šestky ma naplnil spokojnosťou, že sme na dobrej ceste, aj keď do cieľa je ešte ďaleko. Priznám sa, že táto situácia mi narobila vrásky a mal som rôzne myšlienky. Fanúšikovia však opäť dokázali, že stoja pri nás a to sú veci, ktoré dodávajú optimizmus a chuť do práce. Opäť sme ukázali, že sme jedna veľká červeno-čierna rodina a spoločne môžeme prekonať všetky krízy, hneď ako sa popasujeme s vírusom, ktorý nám strpčuje život,“ dodal muž na čele klubu z Trnavy.

Už začiatkom apríla sa mala po prvotnej prestávke rozbehnúť Fortuna liga a v rámci nadstavbovej časti v skupine o titul malo byť začiatkom apríla na programe derby Slovan Bratislava – Spartak Trnava.

„Na 155. derby si ešte počkáme, ale rozhodli sme sa fanúšikom za vernosť a odmenu ponúknuť aspoň reprízu spomienkového zápasu spred dvoch rokoch, keď sme na Štadióne Antona Malatinského zdolali belasých 1:0 a priblížili sme sa k vytúženému titulu. Zápas sa bude vysielať v sobotu 11. apríla od 20. hodiny prostredníctvom oficiálnych klubových kanálov cez youtube a facebook,“ uviedol Patrik Velšic.

Ulož ako PDF
Napísal 3. apríla 2020 21:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Fanúšikovia Spartaka chcú vypredať štadión aj počas karantény”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.