reklama

Fanúšikovia Spartaka žiadajú výmenu manažmentu klubu, domáce zápasy budú bojkotovať

Približne sedem stoviek priaznivcov futbalového Spartaka Trnava sa zišlo v sobotu 9. apríla pred budovou mestskej radnice, aby verejne vyjadrili svoju nespokojnosť s krokmi majiteľov a vedenia klubu. Zhromaždenie sa nieslo v znamení sloganu Za koncepciu! Za silný Spartak!

Poprední predstavitelia Občianskeho združenia Bílí Andeli, ktoré zhromaždenie zorganizovalo, zoznámili prítomných s priebehom a výsledkami nedávneho stretnutia s najväčšími akcionármi FC Spartak, a.s., Vladimírom Poórom a Miroslavom Náhlikom.

„Odzneli tu naše názory na fungovanie klubu, poukázali sme na skutočnosť, že za ostatných desať rokov sa v tíme vymenilo 22 trénerov a koncepcia je v klube neznámym pojmom. Na naše prekvapenie zo strany majiteľov sme si vypočuli rovnaké myšlienky, aké sme mali na jazyku my. Dá sa povedať, že máme na stav vecí rovnaký názor, odlišný pohľad máme na to, akým spôsobom by malo dôjsť k dosiahnutiu zlepšenia súčasnej situácie,“ uviedol Marián Galbavý z OZ Bílí Andeli.
Na záver stretnutia podpísali členovia OZ a hlavní akcionári FC  Spartak spoločné komuniké. Obe zainteresované strany v ňom deklarujú želanie, aby Spartak fugoval ako profesionálny klub s najvyššími ambíciami. Predstavitelia fanúšikov sa s majiteľmi dohodli, že v budúcnosti dostanú príležitosť pripomienkovať a podieľať sa na zmene spôsobu riadenia klubu smerom k maximálnej profesionalite, rešpektujúc moderné trendy riadenia.

Hlavní akcionári V. Poór a M. Náhlik sa tiež podpísali pod snahu vybudovania funkčnej a odborne riadenej organizácie. Majitelia sú podľa spoločne podpísaného komuniké v budúcnosti ochotní viesť so zástupcami fanúšikovskej reprezentovanej OZ Bílí Andeli obce viesť pravidlený dialóg a zároveň predstavili plány vedúce k ozdraveniu klubu a jeho návratu na pozície, ktoré mu pred rokmi prináležali.

Zástupcovia fanúšikov plánujú predložiť vedeniu klubu konkrétne návrhy na riešenie súčasného stavu z dlhodobého pohľadu.

Atmosféra verejného stretnutia fanúšikov Spartaka:
[jwplayer mediaid=“10665″]

Organizátori mítingu predstavili prítomným veľkoplošný transparent Za koncepciu! Za silný Spartak!, na ktorý postupne umiestnilo svoje podpisy niekoľko stoviek priaznivcov klubu.

„Pre nás je dôležité, aby sme vytrvali vo svojich požiadavkách aj kontrole ich dodržiavaní. Ak nebudeme jednotní, nič nedosiahneme a náš spoločný boj skončí ako rovnako ako viackrát v minulosti. Priestor na rôzne radikálne riešenia tu nie je. Rozhodli sme sa ísť cestou kompromisu a dialógu. Či sa nám to páči alebo nie, majitelia klubu sú daní, investovali doň prostriedky, majú však povinnosť viesť tento klub tak, ako si to želajú fanúšikovia, a dúfame, že aj oni sami,“ vyhlásil popredný člen spartakovskej fanúšikovskej obce Rastislav Jánoš.

Najdôležitejší moment verejného zhromaždenia prišiel na záver.
OZ Bílí Andeli zverejnilo základné požiadavky, ktorých splnenie bude žiadať od predstaviteľov trnavského klubu.

1. Žiadame výmenu manažmentu FC Spartak Trnava
2. Nový manažment musí mať silné postavenie a dostatočnú autonómiu, aby mohol realizovať dlhodobé zámery
3. Žiadame, aby nový manažment jasne predniesol dlhodobú koncepciu vývoja klubu a bol zodpovedný za jej plnenie
4.  Žiadame obmedzenie vplyvu škodnej okolo Spartaka
5. Žiadame, aby nový tréner bol viazaný výlučne dlhodobo stanovenými cieľmi, a aby nemohol byť odvolaný na základe želania rôznych osôb
6. Žiadame realizáciu prísľubov zo spoločne podpísaného komuniké a účasť zástupcov fanúšikov na rozhodovaní a riadení FC Spartak
7. Oceňujeme a vážime si komunikáciu s majiteľmi klubu z ostatných dní. Chápeme to ako prísľub di budúcnosti. Súčasná situácia je pre nás absolútne neakceptovateľná. Doteraz sme sa dostali len ku komunikácii, ale nenastali žiadne konkrétne kroky, ktoré by smerovali k splneniu našich požiadaviek. Preto vyzývame fanúšikov k uskutočneniu týchto krokov:
– vyzývame na absolútnu neúčasť na všetkých domácich ligových zápasoch Spartaka – odvolaním trénera Radolského pre nás táto sezóna skončila
– v prípade, že sa fanúšikovia zúčastnia domácich zápasov požadujememe, aby neboli vyvesené žiadne vlajky, okrem transparentu Za koncepciu! Za silný Spartak!
– nebude sa vykonávať žiadne aktívne povzbudzovanie
– počnúc dneškom budeme pripravovať ďalšie akcie, dúfame že sa ich budú fans zúčastňovať aspoň v takom počte ako dnes

Požiadavky trnavského fanklubu:
[jwplayer mediaid=“10674″]

Na záver členovia OZ udelili jedinú výnimku novým pravidlám – a to je účasť na domácom derby so Slovanom, ktorého sa nové podmienky netýkajú. Na zápasy vonku fanúšikovia cestovať plánujú aj naďalej, či sa bude prejavovať aj tradičným fandením, ukáže ďalší vývoj.

Účastníci zhromaždenia ukončili verejný míting pokojným pochodom spred trnavskej radnice na Štadión Antona Malatinského, kde vyvesili transparent Za koncepciu! Za silný Spartak!

Fotogaléria:


Ulož ako PDF
Napísal 9. apríla 2011 20:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Videoarchív. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Fanúšikovia Spartaka žiadajú výmenu manažmentu klubu, domáce zápasy budú bojkotovať”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.