reklama

Fanúšikovia Spartaka žiadajú výmenu manažmentu klubu, domáce zápasy budú bojkotovať

Približne sedem stoviek priaznivcov futbalového Spartaka Trnava sa zišlo v sobotu 9. apríla pred budovou mestskej radnice, aby verejne vyjadrili svoju nespokojnosť s krokmi majiteľov a vedenia klubu. Zhromaždenie sa nieslo v znamení sloganu Za koncepciu! Za silný Spartak!

Poprední predstavitelia Občianskeho združenia Bílí Andeli, ktoré zhromaždenie zorganizovalo, zoznámili prítomných s priebehom a výsledkami nedávneho stretnutia s najväčšími akcionármi FC Spartak, a.s., Vladimírom Poórom a Miroslavom Náhlikom.

„Odzneli tu naše názory na fungovanie klubu, poukázali sme na skutočnosť, že za ostatných desať rokov sa v tíme vymenilo 22 trénerov a koncepcia je v klube neznámym pojmom. Na naše prekvapenie zo strany majiteľov sme si vypočuli rovnaké myšlienky, aké sme mali na jazyku my. Dá sa povedať, že máme na stav vecí rovnaký názor, odlišný pohľad máme na to, akým spôsobom by malo dôjsť k dosiahnutiu zlepšenia súčasnej situácie,” uviedol Marián Galbavý z OZ Bílí Andeli.
Na záver stretnutia podpísali členovia OZ a hlavní akcionári FC  Spartak spoločné komuniké. Obe zainteresované strany v ňom deklarujú želanie, aby Spartak fugoval ako profesionálny klub s najvyššími ambíciami. Predstavitelia fanúšikov sa s majiteľmi dohodli, že v budúcnosti dostanú príležitosť pripomienkovať a podieľať sa na zmene spôsobu riadenia klubu smerom k maximálnej profesionalite, rešpektujúc moderné trendy riadenia.

Hlavní akcionári V. Poór a M. Náhlik sa tiež podpísali pod snahu vybudovania funkčnej a odborne riadenej organizácie. Majitelia sú podľa spoločne podpísaného komuniké v budúcnosti ochotní viesť so zástupcami fanúšikovskej reprezentovanej OZ Bílí Andeli obce viesť pravidlený dialóg a zároveň predstavili plány vedúce k ozdraveniu klubu a jeho návratu na pozície, ktoré mu pred rokmi prináležali.

Zástupcovia fanúšikov plánujú predložiť vedeniu klubu konkrétne návrhy na riešenie súčasného stavu z dlhodobého pohľadu.

Atmosféra verejného stretnutia fanúšikov Spartaka:

Organizátori mítingu predstavili prítomným veľkoplošný transparent Za koncepciu! Za silný Spartak!, na ktorý postupne umiestnilo svoje podpisy niekoľko stoviek priaznivcov klubu.

„Pre nás je dôležité, aby sme vytrvali vo svojich požiadavkách aj kontrole ich dodržiavaní. Ak nebudeme jednotní, nič nedosiahneme a náš spoločný boj skončí ako rovnako ako viackrát v minulosti. Priestor na rôzne radikálne riešenia tu nie je. Rozhodli sme sa ísť cestou kompromisu a dialógu. Či sa nám to páči alebo nie, majitelia klubu sú daní, investovali doň prostriedky, majú však povinnosť viesť tento klub tak, ako si to želajú fanúšikovia, a dúfame, že aj oni sami,” vyhlásil popredný člen spartakovskej fanúšikovskej obce Rastislav Jánoš.

Najdôležitejší moment verejného zhromaždenia prišiel na záver.
OZ Bílí Andeli zverejnilo základné požiadavky, ktorých splnenie bude žiadať od predstaviteľov trnavského klubu.

1. Žiadame výmenu manažmentu FC Spartak Trnava
2. Nový manažment musí mať silné postavenie a dostatočnú autonómiu, aby mohol realizovať dlhodobé zámery
3. Žiadame, aby nový manažment jasne predniesol dlhodobú koncepciu vývoja klubu a bol zodpovedný za jej plnenie
4.  Žiadame obmedzenie vplyvu škodnej okolo Spartaka
5. Žiadame, aby nový tréner bol viazaný výlučne dlhodobo stanovenými cieľmi, a aby nemohol byť odvolaný na základe želania rôznych osôb
6. Žiadame realizáciu prísľubov zo spoločne podpísaného komuniké a účasť zástupcov fanúšikov na rozhodovaní a riadení FC Spartak
7. Oceňujeme a vážime si komunikáciu s majiteľmi klubu z ostatných dní. Chápeme to ako prísľub di budúcnosti. Súčasná situácia je pre nás absolútne neakceptovateľná. Doteraz sme sa dostali len ku komunikácii, ale nenastali žiadne konkrétne kroky, ktoré by smerovali k splneniu našich požiadaviek. Preto vyzývame fanúšikov k uskutočneniu týchto krokov:
– vyzývame na absolútnu neúčasť na všetkých domácich ligových zápasoch Spartaka – odvolaním trénera Radolského pre nás táto sezóna skončila
– v prípade, že sa fanúšikovia zúčastnia domácich zápasov požadujememe, aby neboli vyvesené žiadne vlajky, okrem transparentu Za koncepciu! Za silný Spartak!
– nebude sa vykonávať žiadne aktívne povzbudzovanie
– počnúc dneškom budeme pripravovať ďalšie akcie, dúfame že sa ich budú fans zúčastňovať aspoň v takom počte ako dnes

Požiadavky trnavského fanklubu:

Na záver členovia OZ udelili jedinú výnimku novým pravidlám – a to je účasť na domácom derby so Slovanom, ktorého sa nové podmienky netýkajú. Na zápasy vonku fanúšikovia cestovať plánujú aj naďalej, či sa bude prejavovať aj tradičným fandením, ukáže ďalší vývoj.

Účastníci zhromaždenia ukončili verejný míting pokojným pochodom spred trnavskej radnice na Štadión Antona Malatinského, kde vyvesili transparent Za koncepciu! Za silný Spartak!

Fotogaléria:


Ulož ako PDF
Napísal 9. apríla 2011 20:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Videoarchív. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Fanúšikovia Spartaka žiadajú výmenu manažmentu klubu, domáce zápasy budú bojkotovať”

 1. 1
  Peter says:

  Keď prestanete chodiť na štadión bude to prínos pre slovenský futbal.Možno začnú chodiť aj tí, čo dnes nechodia len kvôli vám.A určite ich nie je málo.Ja som jeden z nich.Keď som si pozrel začiatok druhého vídea, s tým blbečkom v čiernych okuliaroch ktorý tam hádzal pózy ako člen ochranky Kotlebovho hnutia Naše Slovensko tak som mal dosť.Ďakujeme chodte do zabudnutia
  B L B E Č C I !!!

 2. 2
  Miloš says:

  Peter: fanusikovia musia vyjadrit svoj radikalny postoj k sucasnej situacii v Spartaku!! Ved to čo tu predvadza majitel klubu už dvadsiaty rok, je vrchol arogancie!!!!!

  • 2.1
   Peter says:

   Vy tu predvádzate radikalizmus tiež dvadsať rokov a mali by ste sa pozrieť do vlastných radov.A netvárte sa že neviete o čom píšem.Vaše fašistické prejavy sú známe celému slovensku!!!

   • 2.1.1
    Matus says:

    Peter tak aj ty patris k fasistom….Sudis seckych ludi podla par debilov??!! Na fotbal chodim aj ked byvam dalej od Trnavy…V zivote som sa tam nebal fanusikov…nebal som sa zobrat priatelku a jej sestru…S fanusikmi ci s nasimi alebo druhymi som nemal nikdy problem…Jedine kde som mal problem bol fasisticky zasah policajtov v Ziline pri finale SP a na jesen ked nas nepustili na stadion…S policajtami ked par mladych debilov vylomelo plot v Senici a policajti samozrejme musel bachat po seckych bez rozdielu.
    Je jasne ze ked nas chodi najviac na zapasy tak ze medzi viacerimi ludmi najdes viacej idiotov ako na interi kde ti chodilo 500ludi na prvu ligu…

    • 2.1.1.1
     Peter says:

     Matúš:Súhlasím.Ale už tu niekto napísal aby ste si spravili poriadok v prvom rade medzi sebou.Keďže je to len hŕstka fanúšikov propagujúcich extrémismus,tak to nemôže biť predsa problém.

     • 2.1.1.1.1
      Matus says:

      Za ten poriadok som bol aj ja….Lenze vacsina fanusikov tvrdi ze nemieni nikomu robit otca popripade bit bonzak.Na stadionoch su kamery a pri nasich zapasoch aj kopec policajtov takze zevraj ti to maju riesit.Tiez sa mi to nezda ale ja som len male zrnkov piesku

 3. 3
  spartakforewer says:

  odkaz pre odborníka Petra:My vyháname ludí zo štadionov??? ako skus si pozreť kde hrá Trnava je návšteva kola ty blbeček a čo my robíme zlé??? budz macher povedz svoj názor!!! či to ostane iba na internete zavesené???a toho čo si myslel že tam tak stojí-ano ho nepoznáš a hovoríš,my Spartakovci vieme o koho sa jedná a patrí medzi najdoležitejšie osoby čo robia pre Spartak a čo preň spravili,takže PETER láskavo si sem nemal dávať žiaden komentár ked nevieš a hovoríš zbytočne dalej komentovať

 4. 4
  jop says:

  @spartakforewer:
  Takze podla tvojich slov je vsetko v maximalnom poriadku? Takze ten vystup na stanici co predviedli trnavski fanusikovia ked tu bol slovan to bolo tiez v maximalnom poriadku? Poviem ti, ze vy, ano vy, ste spravili z futbalu obycajnu zabavu pre faganov, ktori sa nevedia zmestit do koze. Futbal bol kedysi vazeny sport, ludia tam chodili v oblekoch. Co ludia, cele rodiny. Vidim ako ste VY pozdvihli tu uroven. Clovek tam dnes pocuje kazde druhe slovo ako vybrane zo slovnika basistu. Takze ak chces pohnut so stavom trnavskeho futbalu, v prvom rade by som zacal sam so sebou ….

 5. 5
  butch says:

  Ak sa obúvate do fanúšikov, máte sčasti pravdu – sú medzi nimi dementi, čo sa nevedia vpratať do kože a oni sami by si mali medzi sebou spraviť poriadok, tak ako to vyžadujú od majiteľov klubu.
  Ale najsmutnejšie je, že táto podľa niektorých z vás zgerba to myslí so Spartakom lepšie ako nejaký všivaný arogantný hajzíci, ktorí pomaly ani sami nevedia ako sa dostali z maštale až na vrchol tzv. slovenského politckého a obchodníckeho neba.

 6. 6
  RUDO says:

  Pre Petra a ďalších:
  Nech sú fakúškovia akí chcú, pravda je taká, že z tých čo nechodia na futbal tam nepríde 80-90% kvôli Rimavskej, odvolávaniam trénerov, nekoncepčnej práci vedenia, nedôvere a arogancii majiteľov a preto ako tento klub spravujú.

  Ja som nebol na štadióne už 8 rokov. A to som nevynechal jediný zápas od roku 1970 do roku 1998…

  Sumár: keby sme tu mali normálne vedenie, tak na štadión chodí o 5-6 000 normálnych ľudí viac a vtedy by sa tí čo sa nevedia vpratať do kože ocitli v totálnej menšine…

 7. 7

  […] z majiteľa vášho obľúbeného klubu? Nuž, tu je ponuka riešení pestrejšia. Môžete protestovať. Môžete na zápase vytiahnuť transparent a skandovať hanlivé slogany. Alebo môžete […]

 8. 8
  Andrej says:

  btw som zvedavy ako budu spokojní trnavskí fanúšikovia ked Vlado predá Ivanovi tento super klub :)

 9. 9
  Frido z Coburgovej says:

  Len pozor, aby Poór s Náhlikom nezorganizovali verejné zhromaždenie, na ktorom budú žiadať výmenu fanúšikov…

 10. 10
  nalievatorrozumu says:

  Kedy tito parstovkovi “samozvanci” nedelneho z namestia prestanu buzerovat majitela klubu a mesto Trnava, aby po nich upratoval ich bordel, platil policajtov, opravovali poskodene zariadenia stadiona, platil za nich pokuty SFZ, tahal ich z …

  Nech si uz konecne zalozia v Trnave svoj vlastny klub a naucia sa zodpovednosti(v Prahe aj Manchesteri a inde to uz fanusikovia dokazali). Dorazne radit majitelovi klubu ako ma utracat svoje peniaze robia len hlupaci.

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.