reklama

Neznámy muž lákal v Trnave chlapca do auta na hračky a sladkosti

Nepríjemnú udalosť zažila pred niekoľkými dňami matka istého šesťročného chlapca v jednom z trnavských obchodných centier.
„Odbehla som na WC, syn ma čakal pred dverami na chodbičke. V tom som z chodby počula, ako nejaký muž volá môjho syna aby išiel s ním do auta. V ruke držal macka a pýtal sa chlapca, či by ho nechcel,“ opisuje udalosti pobúrená žena. Chlapec neznámeho neposlúchol, hoci muž dieťa lákal na ďalšie hračky a sladkosti, ktoré má vraj v aute. O pár sekúnd vybehla matka dieťaťa na chodbu, začala po mužovi pátrať, no neúspešne. „Snažili sme sa ho nájsť, syn ho síce videl, ale bližšie opísať nevedel. Je to pre neho len ´taký jeden ujo´,“ vysvetľuje.
Polícia o pohybe neznámeho muža, ktorý láka deti do auta prostredníctvom hračiek a sladkostí, zatiaľ informácie nemá. „Nie, nikto nám zatiaľ udalosť tohto druhu nenahlásil. Ak sa ktokoľvek s podobným prípadom stretne, je veľmi dôležité, aby to okamžite ohlásil polícii,“ upozorňuje hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.
Policajná hovorkyňa v tejto súvislosti apeluje aj na rodičov detí, aby svojich najmenších zoznámili s týmto potenciálnym nebezpečenstvom.
„Je dôležité, aby rodičia deťom vysvetlili, nech sa nepúšťajú do rozhovoru s cudzími ľuďmi, v žiadnom prípade nenastupovali s nimi do auta a nebrali od nich núkané darčeky. Deťom je potrebné vysvetliť, že sa od cudzích ľudí musia okamžite vzdialiť,“ pripomína.

Ulož ako PDF
Napísal 4. októbra 2008 1:09. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.