reklama

Počet nehôd aj usmrtených na cestách klesol

Dopravná polícia zaznamenala na území Trnavského kraja za 9 mesiacov tohto roku 3837 dopravných nehôd, čo je o 467 nehôd menej ako v minulom roku. Najviac dopravných nehôd sa stalo v okrese Trnava – 1120, čo je o 108 menej ako v rovnakom období vlaňajšieho roku.
Pri dopravných nehodách prišlo o život v Trnavskom kraji 55 osôb, 155 utrpelo ťažké zranenia a 746 osôb bolo ľahko zranených. Na cestách okresu Trnava zomrelo za 9 mesiacov šesť ľudí (vlani 13), 29 sa zranilo ťažko (37) a 188 ľahko (191).
„Najväčší podiel na dopravnej nehodovosti mali vodiči motorových vozidiel, nasledujú cyklisti a chodci. Svoju úlohu pri nehodách zohral aj alkohol. Polícia ho zistila za volantom v 166 prípadoch, čo je o 40 prípadov menej ako vlani,“ uviedla Mária Linkešová z Oddelenia komunikácie a prevencie KR PZ v Trnave. Hlavnou príčinou dopravnej nehodovosti v Trnavskom kraji bolo porušenie základných povinností vodiča, nasleduje nesprávny spôsob jazdy a neprimeraná rýchlosť jazdy. Až 2341 nehôd sa stalo v obci, 1496 mimo obce.

Ulož ako PDF
Napísal 18. októbra 2008 12:41. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.