reklama

Predložený návrh štadióna predstihol očakávania zástupcov mesta Trnava

V utorok 14. októbra podpísal primátor mesta Trnava Štefan Bošnák Memorandum o spolupráci medzi vedením mesta Trnava a firmou Hidber Consultants GmBH, v zastúpení Marazzi International a REMAC GmbH v súvislosti s plánovanou výstavbou nového futbalového stánku na mieste súčasného Štadióna Antona Malatinského.

„Sme stále iba na začiatku náročnej cesty k novému štadiónu v Trnave,“ krotí predčasný optimizmus v súvislosti s plánovaným výnimočným projektom švajčiarskeho konzorcia viceprimátor Vladimír Butko. „V priebehu najbližších štyroch týždňov prinesú Švajčiari grafické návrhy nového štadióna. Tie budú podkladom pre zmenu Územného plánu mesta Trnava a na ich základe bude rozhodovať mestské zastupiteľstvo o ďalšom pokračovaní projektu,“ vysvetľuje.
Mesto Trnava pripravuje v súvislosti s rozsiahlym projektom aj zmenu Územného plánu Centrálnej mestskej zóny (CMZ). O zmenách územného plánu mesta aj CMZ by malo rokovať mestské zastupiteľstvo pravdepodobne už na svojom prvom zasadnutí v roku 2009.
Členovia švajčiarskeho konzorcia predstavili zástupcom trnavskej radnice základný zámer, z ktorého by mal vzniknúť výsledný projekt. Ten by mal vychádzať z už jestvujúceho Stade de Suisse v Berne. Ten projektovala a realizovala firma Marazzi. Na modernom štadióne pre 32 – tisíc divákov odohrali aj niekoľko zápasov Euro 2008.
„Predložený návrh štadióna predstihol očakávania prítomných zástupcov mesta Trnava,“ krátko a výstižne zhodnotil prvý kontakt s konkrétnejším návrhom Švajčiarov Vladimír Butko.
Rozsiahla investícia konzorcia združeného okolo spoločnosti Marazzi sa logicky nezameria len na výstavbu futbalového štadióna. Súčasťou projektu v okolí štadióna sú aj priestory určené pre obchod, administratívu, voľný čas či služby.
„Ak napokon dôjde k realizácii investície,  prvou etapou projektu bude výstavba a dokončenie futbalového štadióna. Až po odovzdaní štadióna do prevádzky prídu na rad ďalšie zámery investora,“ pripomenul zástupca primátora Eduard Čechovič.
Zatiaľ je veľmi predčasné hovoriť o konkrétnych termínoch začatia výstavby. Zástupcovia investora vyhlásili, že sú schopní postaviť štadión za 14 mesiacov od vydania stavebného povolenia.

+ Súvisiace články:

• Švajčiari prídu na trnavskú radnicu s podrobnosťami o novom štadióne
Bude mať Trnava nový futbalový štadión?
Firma, ktorá chce stavať v Trnave štadión má vizitku na Euro 2008
• Švajčiari predstavia projekt prestavby trnavského štadióna asi už na jeseň

Ulož ako PDF
Napísal 18. októbra 2008 12:45. Článok je zaradený do rubriky: Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.