reklama

Stále nie je isté, či sa bude realizovať miliardový projekt v Medziháji

Projekt Nadregionálneho centra športu, oddychu a zábavy, o ktorom sa v Trnave hovorí od jari tohto roku, absolvoval v ostatných mesiacoch celý rad dôležitých konaní vrátane posudzovania vplyvov na životné prostredie.
Rozsiahla investícia developerskej spoločnosti Hrivis naráža aj na negatívne reakcie obyvateľov najmä z blízkej obce Ružindol. Nespokojnosť a obavy smerujú najmä k pretekárskemu okruhu. Ten má tvoriť hlavnú náplň viac ako 320 – hektárového centra zábavy a oddychu.
“Projekt budúcej zóny predpokladá vytvorenie komplexnej zábavno-oddychovej zóny, v ktorej sa budú nachádzať športoviská ako napríklad park pre korčuliarov a cyklistov, nákupné centrum, hotelová a administratívna časť. Najväčšiu plochu bude zaberať profesionálny pretekársky okruh, ktorý bude spĺňať náročné medzinárodné kritériá na uskutočňovanie automobilových pretekov viacerých kategórií vrátane motocyklistických Grand Prix a seriálov okruhových vozidiel. Pridanou hodnotou projektu bude určite mnoho pracovných miest, zvýšenie atraktivity celého regiónu a nepochybne aj vytvorený priestor na zábavu, relax a aktívny oddych. Projekt je momentálne v štádiu rozpracovania, hovoriť o termínoch dokončenia je v tejto chvíli predčasné,” vyjadrili sa zástupcovia develo­perskej spoločnosti Hrivis o multimiliardovej investícii.
Projekt je rozdelený do desiatich zón nasledovne: bývanie – 13 hektárov, skatepark – 4 ha, bikros, parkúr – 32 ha, autodrom – 138 ha, golf – 93 ha, športové ihriská  – 11 ha, zberné suroviny – 1 ha, zábavný park – 13 ha, športový areál – 14 ha, futbalové ihriská – 3 ha.
Súčasťou projektu je riešenie dopravného napojenia centra formou predĺženia severného obchvatu od výpadovky na Senicu smerom na Ružindol a lokalitu Medziháj, investor predpokladá aj s možným vybudovaním obchvatu obce Ružindol tak, aby došlo čo k najväčšej eliminácii dopravy cez stred obce.
Súčasťou projektu je aj realizácia nízkopodlažnej bytovej výstavby formou jedno až dvojpodlažných domov. Projekt takisto počíta s výstavbou pretekárskej dráhy pre konské jazdecké skokové súťaže. Areál má pozostávať z výbehových a cvičných dráh, kruhov na jazdenie, trénovanie a parkúr koní. Skatepark určený pre korčuliarov a skateboardistov v sebe zahŕňa okruh pre korčuliarov, U-rampu či plochy pre free-ride.
Golfové ihrisko je navrhnuté ako 18 – jamkové a jeho súčasťou má byť aj golfový klub. V areáli sú navrhnuté aj tenisové dvorce, futbalové ihriská či iné športové aktivity.
V prípade, že sa investorovi podarí získať stavebné povolenie, plánuje začať s realizáciou investície približne v roku 2010. Výstavba má trvať asi päť rokov.

Ulož ako PDF
Napísal 12. decembra 2008 2:57. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.