reklama

Skokan na lyžiach Tomáš Zmoray skončil vo svetovej premiére na 47. mieste

zmorayVôbec prvé preteky Svetového pohára v skokoch na lyžiach absolvoval v sobotu 13. decembra 2008 na olympijskom mostíku v talianskom Pragelate 19-ročný Slovák Tomáš Zmoray. Stalo sa tak po úspešne zvládnutej piatňajšej kvalifikácii. Síce so šťastím – ale predsa – sa Zmoray prebojoval hneď pri svojej prvej tohtoročnej účasti na podniku svetového pohára do hlavných pretekov. Skok dlhý 123 metrov mu zaručil posledné 50. postupové miesto.
Sobotňajšie neskoré popoludnie v Pragelate zahalila hustá hmla, skákalo sa preto z nižšieho nájazdu ako v kvalifikácii. Prvý oficiálny súťažný skok Tomáša Zmoraya vo svetovom pohári, ktorý nastúpil na preteky s číslom deväť,  meral 117 metrov a získal zaň celkom 95.1 bodu. Slovenský pretekár obsadil 47. miesto a do druhého kola medzi tridsať najlepších nepostúpil. Na postup do druhého kola bol potrebné skočiť asi 126 metrov respektíve získať necelých 113 bodov.
Svoj cieľ – skákať v hlavných pretekoch – tak Zmoray splnil. Teraz bude slovenský fanúšik skokanského športu dúfať, že Zmoraya nepostretne osud Martina Mesíka, ktorý sa rok čo rok musel doprosovať aspoň o skromné o dotácie, dokonca hľadať od dverí k dverám po firmách peniaze na cestu a ubytovanie na pretekoch, pracovať bez podpory tímu a merať sa s najlepšími svetovými skokanmi vychádzajúc z totálne amatérskych podmienok. Držím Tomášovi a jeho trénerovi Milanovi Filipkovi palce, aby sa im podobné problémy vyhýbali a so svojim zverencom sa nemuseli venovať ničomu inému len športu.
Najbližšie sa mladý Banskobystričan predstaví v rámci Turné štyroch mostíkov 29. decembra v Oberstdorfe a na Nový rok v Garmisch-Partenkirchene.

Reprofoto: poko.sk / eurosport

Ulož ako PDF
Napísal 13. decembra 2008 17:59. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.