reklama

Vizuály nového štadióna Spartaka a komerčných priestorov

Mesto Trnava dnes uvoľnilo prvé grafické náhľady nového štadióna Spartaka a priľahlej komerčnej vybavenosti v jeho okolí. V prvej etape by mali Švajčiari postaviť futbalový stánok pre asi 18.000 divákov, pod ním vybudujú moderné obchodné centrum.
V druhej etape by malo prísť k výstavbe bytov a polyfunkčných priestorov na mieste dnešnej južnej tribúny, napokon v tretej etape je naplánovaná realizácia viacúčelových priestorov pre obchod, služby, hotel či administratívu.
Predpokladané náklady na výstavbu komplexu sú odhadované na 3,5 až 4,5 miliardy korún (100 – 150 mil. eur), samotný štadión s obchodným centrom v suteréne bude stáť investora do jednej miliardy korún (asi 33 mil. eur).
V nasledujúcich týždňoch a mesiacoch budú pokračovať prípravné práce na projekte tak, aby boli podklady pre nevyhnutnú zmenu Územného plánu centrálnej mestskej zóny pripravené na zasadnutie mestského parlamentu v apríli 2009.  Do celého náročného projektu môže ešte zasiahnuť globálna finančná kríza. Ako sú na tom Švajčiari po finančnej stránke, a či sa do projektu pustia už na jeseň 2009, sa dozvieme približne v priebehu nasledujúcich piatich mesiacov.
V prípade, že by k výstavbe novej futbalovej arény v Trnave došlo, FC Spartak by bol nútený odohrať minimálne jednu sezónu v externom prostredí. Jednou z uvažovaných možností je zriadiť za dočasné sídlo klubu atletický štadión Slávie. Na Slávii by zároveň použili nedávno postavenú západnú tribúnu, pod ňou by vybudovali rozbehovú dráhu, šatne a sociálne priestory. Spartak by tak zostal aj počas výstavby štadióna v Trnave  a slávisti by získali dlhoočakávanú tribúnu a technické zázemie potrebné pre organizovanie mítingov vyššieho rangu. Odhadovaná kapacita atletického štadóna je 8 – 10 000 divákov.

Foto: Marazzi

Ulož ako PDF
Napísal 17. decembra 2008 18:43. Článok je zaradený do rubriky: Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vizuály nového štadióna Spartaka a komerčných priestorov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.