reklama

Prípravy projektu štadióna pokračujú

stadion-spartak-novy-1.jpgV utorok 16. decembra 2008 odsúhlasili poslanci Mests­kého zastupiteľstva v Trnave návrh projektu nového futbalového štadióna a priľahlej polyfunkcie predložený švaj­čiarskym konzorciom Hidber Consultants GmBH a súhlasili s pokračovaním prípravných prác spojenými so  zmenou Územného plánu centrálnej mestskej zóny. Ako bolo avizované ešte koncom mi­nulého roka, zástupcovia mesta Trnava a švaj­čiarskeho konzorcia sa mali stretnúť na radnici s cieľom konzultovať a zosúladiť ďalšie kroky.
“Rokovanie sa uskutočnilo. Na trnavskú radnicu prišli dvaja zástupcovia švaj­čiarskeho partnera. Pred­stavitelia mesta Trnava zoznámili investora s aktuálnym stavom a predostreli im návrhy možných úprav predloženého projektu. Tie vznikli na základe poznatkov získaných pri ro­ko­­­vaniach s via­cerými in­šti­tú­cia­mi, ktoré sa k tomuto roz­siahlemu a nároč­né­mu projektu bu­dú vyjad­rovať,” in­for­moval zástupca primátora mesta Jozef Pobiecký.
Mesto Trnava má za úlohu vypracovať zme­nu Územného plá­nu centrálnej mes­tskej zóny a predložiť dokument na aprílovú schôdzu mestského zastupiteľstva. V rovnakom termíne by mali Švajčiari oznámiť, či do projektu skutočne vstúpia. Na ich vyjadrenie sa čaká aj v súvislosti s ak­tuálnou hospodárskou krízou. Ak by konzorcium Hidber Consultants GmBH neovplyvnili finančné turbulencie na globálnom trhu a mestu by dokázalo vypracovať a schváliť územný plán centra, najskôr by výstavba štadióna mohla začať ešte v tomto roku. Ale v hre je samozrejme  aj možnosť, že investícia sa neuskutoční a Švaj­čiari od projektu odstúpia.

Vizualizácie: Hidber Consultants

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2009 0:57. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.