reklama

Mesto asi podporí hádzanárov sumou 50-tisíc eur

hk47-logoHádzanársky klub HK47 Trnava pravdepodobne získa od mesta dotáciu vo výške 50 – tisíc eur. O udelení financií musí ešte rozhodnúť mestské zastupiteľstvo v utorok 17. februára.
„Súčasný káder, nováčik osemčlennej extraligy, sa snaží nadviazať na slávne kapitoly trnavskej hádzanej. Jeho pozícia je sťažená takmer amatérskymi podmienkami, pretože vedeniu klubu sa nepodarilo zohnať sponzora v spoločnosti významných podnikov a firiem. Poskytnutie dotácie zo strany mesta by umožnilo Hádzanárskemu klubu 47 Trnava dohrať majstrovskú sezónu 2008/2009 medzi slovenskou elitou,“ uvádza dôvodová správa materiálu, ktorý prerokujú trnavskí poslanci na najbližšej schôdzi.
Aktuálne sú extraligoví hádzanári HK47 na poslednej priečke tabuľky. V osemnástich zápasoch získali 7 bodov za tri výhry a jednu remízu. Z historického pohľadu sa radí hádzaná hneď za futbal vo výpočte úspechov a diváckej obľúbenosti v meste.

Aktualizácia 18. februára 2009: Poslanci mestského zastupiteľstva v Trnave odsúhlasili 17.2. 2009 návrh na udelenie dotácie pre HK47 Trnava v navrhovanej výške 50 – tisíc eur (asi 1,5 milióna korún).

Ulož ako PDF
Napísal 15. februára 2009 14:01. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.