reklama

Rekonštrukcia Nitrianskej začne onedlho

nitrianska-ulicaUž v roku 2006 nadobudlo platnosť stavebné povolenie rekon­štrukcie Nitrianskej ulice predložené  Slovenskou správou ciest (SSC).  V lete minulého roka SSC po­žiadala o predĺženie platnosti po­vo­lenia, pretože stavebné práce investor nezačal ani dva roky po obdržaní právoplatného stavebného povolenia. Pred niekoľkými dňami SSC vybrala dodávateľa rekonštrukčných prác.

O plánovanej rekonštrukcii Nitrianskej ulice v úseku od vstupu do mesta z diaľničného privádzača po križovatku s Tamaškovičovou a Sladovníckou ulicou sme informovali naposledy v júli 2008. Hovorkyňa investora projektu, ktorým je Slovenská správa ciest (SSC) Iveta Fedorová vtedy povedala: „V súčasnosti pripravujeme verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby. Začiatok stavebných prác na závisí od priebehu verejného obstarávania a aj od poveternostných podmienok. S prácami by sme chceli začať ku koncu tohto roka 2008.“ Zamýšľaný termín začatia výstavby SSC teda nestihla. V minulých dňoch však definitívne ukončili proces verejného obstarávania na zhotoviteľa stavby. Bude ním spoločnosť Skanska, ktorá predložila najnižšiu cenovú ponuku spomedzi siedmich uchádzačov – 3,5 milióna eur s DPH (105 mil. Sk).
SSC plánuje vybudovať na Nitrianskej ceste v Trnave štvorprúdovú komunikáciu v úseku od diaľničného privádzača po križovatku s Tamaškovičovou ulicou.  Súčasťou stavebných prác bude aj rea­lizácia nových chodníkov po oboch stranách cesty a výstavba kruhovej križovatky ulíc Tamaškovičova – Nitrianska – Sladovnícka s priemerom 22 metrov. Vodiči sa tak zásluhou rekonštrukcie dočkajú na tomto kritic­kom nehodovom úseku zásadných a po­zitívnych zmien. Táto kruhová križovatka sa zároveň stane najväčšou v Trnave. Práce na rekonštrukcii cesty by mali trvať 21 mesiacov. Projekt Nitrianska počíta aj s inštaláciou nového odvodnenia, položenia povrchov komunikácií a sadových úprav, vďaka ktorým sa zlepší aj estetická a vizuálna stránka pri vstupe do mesta.

Ulož ako PDF
Napísal 19. februára 2009 18:56. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.