reklama

Plánované rekonštrukcie trnavských škôl v roku 2009

skola-limbovaRozpočet mesta Trnava predpokladá v roku 2009  s kapitálovými výdavkami na rekonštrukcie škôl a školských zariadení vo výške 3,8 milióna eur (115 mil. Sk). Skutočne vynaložená suma na obnovu trnavských škôl však bude závisieť aj od priebehu napĺňania rozpočtu v súvislosti s reálnymi výsledkami slovenskej ekono­miky v čase krízy či prípadnými novelizá­ciami zákonov.
Mesto Trnava plánuje komplexne zre­konštruovať budovu na Spartakovskej 10, kde vznikne nová materská škola. Predpokladané náklady sú 132-tis. eur.
Renovácia dvoch pavilónov ZŠ Atómová na Vodárni, konkrétne obnova strešných konštrukcií, stropov a omietok má stáť mestskú pokladnicu 232-tis. eur.
ZŠ a MŠ Krasku má dostať v roku 2009 nové podlahy, maľovky či zdravotechniku za  27-tisíc eur. Na ZUŠ M. Sch. Trnavského príde k výmene  starých okien za 7100 eur.
Veľkou investíciou má byť rekonštrukcia strechy ZŠ A. Kubinu v hodnote 315-tis. eur. Približne 200-tisíc eur na renováciu priestorov má získať z rozpočtu mesta aj ZŠ Vančurova. Prostriedky poslúžia na rekonštrukciu pavilónu a výstavbu detského ihriska určeného pre MŠ Hollého, ktorá sa má sťahovať na Vančurovu od septembra 2009.
Najväčšou investíciou v tomto roku má byť modernizácia ZŠ Gorkého v hodnote 2,5 milióna eur. Projekt bol spracovaný ešte v roku 2004, vlani mesto podalo žiadosť na získanie financií z fondov EÚ. Ak nebude úspešné, začne z vlastných zdrojov s opravou strechy.
Približne 330 – tisíc eur z rozpočtu je určených na rekonštrukcie trnavských materských škôl: MŠ Limbová dostane zateplenie budovy, rekonštrukciu strechy  a realizáciu Mamaklubu 250-tis. eur, pre MŠ Meduška pripraví mesto priestory na Mozartovej za 50-tisíc eur (Meduška opustí priestory na Spartakovskej), MŠ Mahra dostane nové bojlery za 6600 eur, za vypracovanie statických posudkov pre materské školy Čajkovského a V Jame zaplatí trnavský magistráť spolu 4500 eur.
Výdavky na nákup technologických za­riadení pre materské školy a školské jedálne sú v roku 2009 predpokladané vo výške 22-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 28. marca 2009 12:35. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.