reklama

Nezamestnanosť v okrese Trnava preskočila hranicu piatich percent

psaNa území okresu Trnava sa v porovnaní s februárom zvýšila v marci nezamestnanosť o takmer pol percenta.
Kým v druhom mesiaci predstavovala miera evidovanej nezamestnanosti 4,63%, v marci bolo podľa údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR v okrese Trnava bez práce 5,01 percenta ľudí.
Z celkového počtu 68 681 ekonomicky aktívnych obyvateľov, žijúcich na území okresu Trnava, bolo v marci 2009 bez práce 3908 ľudí. Z tohto počtu 3438 bolo disponibilných, teda okamžite schopných nastúpiť do zamestnania.
Miera evidovanej nezamestnanosti spomedzi disponibilnými nezamestnanými tak dosiahla 5,01%.
Miera nezamestnanosti vypočítaná z celko­vého počtu uchádzačov o zamestnanie (teda vrátane tých, ktorí nemôžu z akého­koľvek dôvodu okamžite nastúpiť do práce) predstavovala v okrese 5,69%.
Pre porovnanie vo februári 2009 bolo bez práce celkom 3473 ľudí, disponibilných nezamestnaných bolo 3180 (4,63%). V januári tohto roku predstavovala miera evidovanej nezamestnanosti 4,09%, v decembri minulého roku bolo bez práce v okrese Trnava 3,43% ľudí.
Od decembra 2008 do marca 2009 sa zvýšil celkový počet uchádzačov o zamestnanie v Trnavskom okrese o viac ako tisíštyristo ľudí, miera nezamestnanosti narástla o 1,58 percenta.
V regióne Trnavského kraja dosiahla v marci miera evidovanej nezamestnanosti 6,18%, čo je porovnaní s decembrom 2008 nárast o 1,89%.

Ulož ako PDF
Napísal 3. mája 2009 23:43. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nezamestnanosť v okrese Trnava preskočila hranicu piatich percent”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.