reklama

Pokračovanie výstavby obchvatu Trnavy je na spadnutie

severny_obchvat1V novembri 2008 dokončila Slovenská správa ciest I. etapu dostavby severovýchodného obchvatu mesta v úseku od Bučianskej po Špačinskú cestu.
Pokračovania realizácie pre Trnavu nanajvýš dôležitej stavby sa vodiči dodnes, teda ani polroka po otvorení prvého 1,7 km dlhého úseku nedočkali. Už zakrátko by sa situácia mala zmeniť.
Podľa slov vedúcej organizačno – správneho odboru Slovenskej správy ciest (SSC) Mgr. Ivety Fedorovej druhú etapu výstavby severo-východného obchvatu Trnavy by mali začať už v najbližších dňoch. “Približne pred týždňom bolo odovzdané stavenisko zhotoviteľovi stavby,” uviedla.
Tender na zhotoviteľa stavby II. etapy severného obchvatu Trnavy bol vyhlásený ešte na jeseň 2008. Víťazom verejnej súťaže sa stala Trnavská stavebná spoločnosť. Prvú etapu obchvatu, viac ako poldruha kilometra dlhý dvoj­pruhový úsek od Bučianskej po Špačinsku cestu s dvomi mimo­úrovňovými križovatkami realizovala spoločnosť Alpine Slovakia.
“Predpokladané náklady na II. etapu sú 5,974 milióna eur (180 mil. Sk) s DPH. V rámci druhej etapy bude rea­lizovaný úsek od Špačinskej cesty po Chovateľskú ulicu v dĺžke približne 1,9 kilometra,” informovala Iveta Fedorová.
Severovýchodný obchvat Trnavy bude v celom dokončenom profile aj s III. etapou (Chovateľská – výpadovka na Senicu) dlhý 4,5 kilometra. Stavbári postavia spolu 10 mostov, kilometre protihlukových bariér, jednu úrovňovú a päť mimoúrovňových križovatiek.
Spustenie obchvatu v celej dĺžke, na ktorý trnavskí aj tranzitujúci vodiči márne čakajú už asi tri desaťročia, sa pravdepodobne neuskutoční skôr ako v rokoch 2011-2012.

Ulož ako PDF
Napísal 29. mája 2009 18:36. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Pokračovanie výstavby obchvatu Trnavy je na spadnutie”

 1. 1
  vlaDyka says:

  zaujimava informacia…. Na www Slovenskej spravy ciest je to trochu inak !
  VID : http://www.ssc.sk/sk/Vystavba-a-rekonstrukcia/Stavby/IVSC-Bratislava/I-51-Trnava-severny-obchvat-II-etapa.ssc
  Podla tejto stranky je zhotovitelom II.etapy tiez spol. Alpine Slovakia, s predpokl. terminom ukoncenia 02/2011 a pre III.etapu detto Alpine Slovakia, s terminom 08/2011.
  Takze, kto ma teraz pravdu?

 2. 2
  vlaDyka says:

  ..a skutocnost je taka, ze jedine, co je zrealizovane je kanalizacna vetva zacianjuca pri konci I. etapy a konciaca pri Streleckom parku zbernou bnadrzou ma dazdovu (?) vodu.
  vid panorama

  p.s.: plz o edit predchadzajuceho prispevku – code nejako “nefunguje”, a nasledne zmazanie tohoto ps-ka… vdaka

 3. 3

  ano, na webe SSC sú tieto informácie, predpokladám však že nie sú aktualizované. mne nové skutočnosti poslala do mailu hovorkyňa SSC pred týždňom vo štvrtok v znení, ako som to zverejnil.

 4. 4
  vlaDyka says:

  vdaka za rychlu informaciu….

 5. 5
  vlaDyka says:

  a vdaka za upresnenie ;)

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.