reklama

Pokračovanie výstavby obchvatu Trnavy je na spadnutie

severny_obchvat1V novembri 2008 dokončila Slovenská správa ciest I. etapu dostavby severovýchodného obchvatu mesta v úseku od Bučianskej po Špačinskú cestu.
Pokračovania realizácie pre Trnavu nanajvýš dôležitej stavby sa vodiči dodnes, teda ani polroka po otvorení prvého 1,7 km dlhého úseku nedočkali. Už zakrátko by sa situácia mala zmeniť.
Podľa slov vedúcej organizačno – správneho odboru Slovenskej správy ciest (SSC) Mgr. Ivety Fedorovej druhú etapu výstavby severo-východného obchvatu Trnavy by mali začať už v najbližších dňoch. “Približne pred týždňom bolo odovzdané stavenisko zhotoviteľovi stavby,” uviedla.
Tender na zhotoviteľa stavby II. etapy severného obchvatu Trnavy bol vyhlásený ešte na jeseň 2008. Víťazom verejnej súťaže sa stala Trnavská stavebná spoločnosť. Prvú etapu obchvatu, viac ako poldruha kilometra dlhý dvoj­pruhový úsek od Bučianskej po Špačinsku cestu s dvomi mimo­úrovňovými križovatkami realizovala spoločnosť Alpine Slovakia.
“Predpokladané náklady na II. etapu sú 5,974 milióna eur (180 mil. Sk) s DPH. V rámci druhej etapy bude rea­lizovaný úsek od Špačinskej cesty po Chovateľskú ulicu v dĺžke približne 1,9 kilometra,” informovala Iveta Fedorová.
Severovýchodný obchvat Trnavy bude v celom dokončenom profile aj s III. etapou (Chovateľská – výpadovka na Senicu) dlhý 4,5 kilometra. Stavbári postavia spolu 10 mostov, kilometre protihlukových bariér, jednu úrovňovú a päť mimoúrovňových križovatiek.
Spustenie obchvatu v celej dĺžke, na ktorý trnavskí aj tranzitujúci vodiči márne čakajú už asi tri desaťročia, sa pravdepodobne neuskutoční skôr ako v rokoch 2011-2012.

Ulož ako PDF
Napísal 29. mája 2009 18:36. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pokračovanie výstavby obchvatu Trnavy je na spadnutie”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.