reklama

Prepojenie Trstínskej a Cukrovej je dokončené, nový most chcú pomenovať

trstinska-otvorenieVo štvrtok 3. septembra popoludní prestrihnutím pásky oficiálne otvorili komunikačné prepojenie ulíc Trstínska a Cukrová. O slávnostný akt sa postarali primátor mesta Trnava Štefan Bošnák a generálny riaditeľ dodávateľskej spoločnosti Cesty Nitra Ján Hyža.
Stavebné práce na komunikačnom prepojení Trstínskej a Cukrovej ulice začali v marci tohto roku. V prvej polovici júla otvorili kruhovú križovatku, začiatkom septembra spustili nový most aj so zrekonštruovanou križovatkou Pri Kalvárii.
Stavebné práce si vyžiadali náklady v hodnote trstinska-bosnakpribližne 2,49 milióna eur (75 mil. Sk). “V dnešnej dobe je výstavba mostov ojedinelá. Som rád, že dodávateľ stavby dokončil dielo v stanovenom termíne. Hoci väčšine Trnavčanov prinesie nové prepojenie pozitíva, ako to už býva, iným možno čiastočne znepríjemní život,” povedal pri­mátor Trnavy Š. Bošnák poukazujúc na predpokladané zhustenie dopravy na Hajdóczyho, Slnečnej či Ustianskej ulici.  Mesto požadovalo na tejto novej trase vylúčenie nákladnej dopravy, ale zo strany polície tejto žiadosti zatiaľ nebolo vyhovené.
trstinska-most1aNové premostenie Trnávky, ktoré vymenilo úzku lávku, je dlhé asi 12 metrov a široké v priemere 20 metrov. Má dva jazdné pruhy, jeden pripojovací a jeden odbočovací pruh.
Spustenie nového prepojenia bude znamenať aj uzatvorenie úseku cesty medzi Kalváriou a areálom cukrovaru. Zástupcovia mesta uvažujú, že v budúcnosti dostane most aj meno.

Ulož ako PDF
Napísal 4. septembra 2009 16:21. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prepojenie Trstínskej a Cukrovej je dokončené, nový most chcú pomenovať”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.