reklama

Vynovené sídlisko Na hlinách si obyvatelia pochvaľujú, niektorí ničia

kruhovka-hliny1Obyvateľom trnavského sídliska Na hlinách, sužovanému už niekoľko rokov akútnym nedostatkom parkovacích miest, sa trochu uľavilo.
V minulých dňoch totiž mesto Trnava odovzdalo investíciu v hodnote asi 330-tisíc eur, vďaka ktorej pribudli pred činžiakmi desiatky nových parkovacích miest.

V rámci investičnej akcii mesta Trnava dostali verejné priestranstvá Na hlinách  úplné nový ráz. Okrem tak potrebných parkovacích miest v rámci stavebných úprav vznikla menšia kruhová križovatka a priemerom asi 20 metrov, parkovacie plochy boli rozšírené smerom k obytným domom, v novovytvorenom stredovom páse pribudli ďalšie parkovacie plochy.  Desaťmiliónová investícia v starej mene znamenala aj inštaláciu nového verejného osvetlenia, kontaj­nerových stojísk, rekonštrukciu chodníkov a celkovú úpravu verejných priestorov vrátane výsadby novej zelene.
Nové stromčeky a kruhovka-hliny2akríčky sa však podľa vyjadrení viacerých obyvateľov sídliska stali terčom nevychovaných detí, ale aj psíčkarov. “Konečne sme dočkali Na hlinách pozitívnych a príjemných zmien. Škoda len, že najmä deti, ale aj majitelia psov sa k novej zeleni nevedia správať tak, ako by sa patrilo. Kopance do stromčekov, skracovanie si cesty cez záhony či venčenie psov me­dzi mladučkými kríčkami je na dennom poriadku. Je na zodpovednosti rodičov, aby svoje deti upozornili, že takto sa správať nemajú, nehovoriac o dospelých psíčkaroch,” sťažuje sa na arogantné správanie niektorých obyvateľov zo susedstva obyvateľka sídliska.
Na margo zvýšeného počtu parkovacích miest štyridsiatnik Peter poznamenal: “Situácia s parkovaním na sídlisku sa zlepšila, aj keď naďalej zostáva problema­tická. V budúcnosti by sme privítali mi­nimálne rovnakých počet nových parkovacích miest, aj keď si musíme uvedomiť, že Hliny nie sú je­diným sídliskom v Trnave, kde je pro­blémom zaparkovať auto.”

Ulož ako PDF
Napísal 19. októbra 2009 20:16. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.