reklama

Obchvat na týždeň uzatvoria

most-obchvatNa základe rozhodnutia Krajského úradu pre dopravu a pozemné komunikácie je od piatku 23. októbra od 7. hodiny až soboty do 31. októbra do 8. hodiny uzavretá časť juhovýchodného obchvatu mesta Trnava od Nitrianskej po Zavarskú cestu.

“Dôvodom sú práce spojené so spevňovaním mostného objektu nad železničnou traťou, po ktorom bude v nasledujúcich dňoch prepravovaný nadrozmerný ná­klad troch generátorov pre elektráreň v Malženiciach,” informoval Mgr. Martin Štreba, PhD. z Úseku komunikácie a marketingu Mestského úradu v Trnave. Preprava nad­rozmerného nákladu, ktorú za­bezpečuje firma PNT Pezinok, sa cez Trnavu uskutoční v nočných hodi­nách.
Obchádzková trasa v smere do Trnavy z rýchlostnej cesty R1 a diaľnice D1 bude realizovaná po južnej komunikácii k automobilke PSA s odbočkou na diaľničnom privádzači pri Mo­dranke.
V smere z Trnavy na diaľnicu dobchadzka-obchvato Bratislavy, Trenčína či na rýchlostnú cestu do Nitry sa bude možné dostať buď trasou od Tamaš­kovičovej ulice na Nitriansku okolo Modranky, alebo cez Zavarskú cestu v smere na Zavar, bývalé Prílohy a okolo PSA po novej južnej komunikácii k diaľničnému privádzaču pri Modranke.

Obchvat mesta je v aktuálnom čase podstatne vyťaženejší ako v minulosti pre odstávku komunikácie pod mostom na Sladovníckej ulici, kde ešte stále prebiehajú stavebné práce na novej kruhovej križovatke Sladovnícka – Nitrianska – Tamaš­ko­vičova.
O to ťažšie a s menším pochopením prijímajú trnavskí vodiči správu o uzatvorení časti obchvatu práve v tom­to období.

AKTUALIZOVANÉ 26. 10.
Vyjadrenie prednostu Krajského úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie (KÚCDPK) v Trnave Rudolfa Kormútha k vzniknutej situácii pre agentúru TASR:
„Zástupcovia firiem PNT, s.r.o., v Pezinku a poverenou firmou Mobilita servis, s.r.o., Bratislava prišli na KÚCDPK vo štvrtok 22. októbra so žiadosťou o uzatvorenie tejto cesty. Potrebovali vybaviť na sedem dní uzávierku, aby mohli spevniť most nad železničnou traťou Bratislava-Žilina. Tri dni na namontovanie výstuže a tri dni na demontáž. Samotná preprava generátorov cez most si vyžiada iba niekoľko hodín, pred mostom ich zložia, prevezú na pripravených koľajniciach a zase naložia na autá.
Prepravca prišiel na KÚCDPK doslova iba niekoľko hodín pred jeho požadovaným začiatkom. Na to, aby sme im mohli vydať rozhodnutie na uzávierku, bolo dohromady nutné získať deväť súhlasov a povolení – od vlastníkov komunikácií, od polície. Nemali nič.

Náš úrad sa im snažil vyjsť v ústrety.  Na KÚCDPK prišli na rokovanie zástupcovia krajského a okresného dopravného inšpektorátu, mesta, Trnavského samosprávneho kraja, Slovenskej správy ciest i Obvodného úradu CDPK. Proces schvaľovania býva obyčajne zložitý a časovo náročný. Firma situáciu nezvládla, jednoducho boli úplne nepripravení.

A prečo sme vydali povolenie? Chceli sme, aby sa uzávierka obchvatu posunula o tri týždne, kedy sa otvorí Sladovnícka cesta. Oni ale argumentovali štátnym záujmom, tiež technologickým postupom, ktorý nepripustí omeškanie, a pre nich veľkými finančnými sankciami v prípade omeškania.“

V súčasnosti náklad stojí pred mostom a čaká na montáž výstuže. Presun by sa mal uskutočniť v stredu 28. októbra.

Ulož ako PDF
Napísal 22. októbra 2009 20:33. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.