reklama

Severný obchvat slávnostne otvoria v stredu popoludní

V stredu 20. júna popoludní slávnostne otvoria do prevádzky severovýchodnú časť obchvatu mesta Trnava.

Oficiálnej časti programu sa zúčastní aj premiér slovenskej vlády Robert Fico, minister dopravy Ján Počiatek a zástupcovia samosprávnych orgánov.

Stavebné práce na poslednej etape výstavby obchvatu dokončili na prelome apríla a mája, v súčasnosti prebieha kolaudačné konanie.

Tranzitná doprava sa po otvorení obchvatu vyhne uliciam mesta a bude môcť využívať celú takmer desaťkilometrovú trasu od Modranky až po Trstínsku ulicu.


Premostenie nad železnicou v smere Trnava – Boleráz

Celá stavba bola rozdelená na tri etapy v celkovej dĺžke 4,5 km. V prevádzke je úsek 1. etapy od Špačinskej po Piešťanskú v dĺžke 1,7 km, 2. etapa v 1,9 km úseku Špačinská – Chovateľská bola dokončená v roku 2010, no v prevádzke bude až po dokončení záverečného úseku 3. etapy Chovateľská – Trstínska.

Projekt Cesta I/51 Trnava – severný obchvat má odkloniť tranzitnú dopravu mimo mesto. Začiatok úseku je na Trstínskej ceste, trasa pokračuje ponad železničnú trať Trnava – Kúty pri výhybni Nemečanka cez kopec navážok odpadov a mostom do údolia potoka Trnávka a smerom na západ okolo Kopánky, kde križuje Krupanskú a Špačinskú cestu. Pokračuje pozdĺž Sibírskej ulice smerom na Piešťanskú cestu a pokračuje na už realizovanú časť juhovýchodného obchvatu.

Ulož ako PDF
Napísal 18. júna 2012 12:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

10 komentárov pre “Severný obchvat slávnostne otvoria v stredu popoludní”

 1. 1
  thomas says:

  no jasne to ty papalasi sa sem musia dotrepat inac by sa to asi ani nedalo! :D

 2. 2
  marTTin says:

  No ved Robert sa osobne zasluzil o tento obchvat co by neprisiel :DDD

  • 2.1
   Andrej says:

   Ved Robert sa zasluzil o vsetko dobre v tejto krajine.On je Usvit aj Zore aj Sumrak.A to zle sa da vzdy predsa hodit na zlu pravicovu vladu, ktora vladla 18 mesiacov a narobila take skody, co on chudacisko neopravi za 20 rokov.

 3. 3
  icer says:

  na tom, kto to príde otvárať absolútne nezáleží. je to postavené z našich daní a že je zrovna pri moci Fico…hold nemal Miki spájať otázky.

  Výsledok nadľudského úsilia našich stavbárov v geologicky veľmi ťažkom teréne so závratným tempom realizácie prác.
  Fascinujúca rýchlosť výstavby, niečo tesne nad jeden kilometer ročne.
  (To by v Číne urobil jeden mandarín s lopatou, čo sa našim stavbárom podarilo za niekoľko rokov s nasadením ťažkej techniky).
  Tie dva pruhy by boli OK tak pred 20-timi rokmi. Na budúci rok to budú musieť frézovať a pokladať nový asfaltový koberec (kto vie, aká záručná doba bola uplatnená v ZoD)
  VIVAT SLOVAKISTAN.

  Teraz by mohli začať prerábať križovatky od Bučianskej až po Trstínsku. 100 metrov pred každou križovatkou armovaný betón a je pokoj na 20 rokov.

  • 3.1
   Weighted says:

   Prave o to ide, ze nemoze byt 20 rokov pokoj. 20rokov by nikto nezarobil. :)

   • 3.1.1
    icer says:

    Veďto. To by sme skončili v prebytku a kam s tými peniazmi? V banke to stráca hodnotu a ešte sa idú vklady aj zdaňovať. Ideálne je ich minúť. Veď na to boli peniaze vymyslené, aby sa nepoužíval systém výmenného obchodu.

  • 3.2
   Cestar says:

   Ak nemáte dostatočné odborné vedomosti, prosím Vás, vyhýbajte sa takýmto záverom. Alebo sa prihláste na ministerstve, že chcete robiť experta pre výstavbu ciest, špeciálne pre betónové vozovky. Rýchlosť výstavby nie je vždy daná technickými možnosťami, je limitovaná, ako v tomto prípade, množstvom finančných prostriedkov, ktoré na stavbu vyčlení ministerstvo. Závisí teda od výšky štátneho rozpočtu. Nepreceňujte mandarínov v Číne.

   • 3.2.1
    TT says:

    Konečne, aspoň jeden zdravý úsudok. To, čo tu popísal ICER a 40 ľudí tomu dalo palec hore, to je jednoducho katastrofálna neznalosť toho o čo ide. Je to proste z ich daní a teda netušia, odkiaľ sú financie. To, že tam je niekoľko mostov im nič tiež nič nehovorí o náročnosti diela, atď.

 4. 4
  kukankuvik says:

  tez by mohol dojct aj ten vajcak Jabratek ze svojimi kontrolnymi chrusty, aby nam ukazal v kerem nasem cinzaku sa to vylahlo vac jak milon vajec.

 5. 5
  ... says:

  Dzedzyna bude furt len dzedzyna, jak hovoryl Stefan…aspon on je spokojny))))

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.