reklama

Severný obchvat slávnostne otvoria v stredu popoludní

V stredu 20. júna popoludní slávnostne otvoria do prevádzky severovýchodnú časť obchvatu mesta Trnava.

Oficiálnej časti programu sa zúčastní aj premiér slovenskej vlády Robert Fico, minister dopravy Ján Počiatek a zástupcovia samosprávnych orgánov.

Stavebné práce na poslednej etape výstavby obchvatu dokončili na prelome apríla a mája, v súčasnosti prebieha kolaudačné konanie.

Tranzitná doprava sa po otvorení obchvatu vyhne uliciam mesta a bude môcť využívať celú takmer desaťkilometrovú trasu od Modranky až po Trstínsku ulicu.


Premostenie nad železnicou v smere Trnava – Boleráz

Celá stavba bola rozdelená na tri etapy v celkovej dĺžke 4,5 km. V prevádzke je úsek 1. etapy od Špačinskej po Piešťanskú v dĺžke 1,7 km, 2. etapa v 1,9 km úseku Špačinská – Chovateľská bola dokončená v roku 2010, no v prevádzke bude až po dokončení záverečného úseku 3. etapy Chovateľská – Trstínska.

Projekt Cesta I/51 Trnava – severný obchvat má odkloniť tranzitnú dopravu mimo mesto. Začiatok úseku je na Trstínskej ceste, trasa pokračuje ponad železničnú trať Trnava – Kúty pri výhybni Nemečanka cez kopec navážok odpadov a mostom do údolia potoka Trnávka a smerom na západ okolo Kopánky, kde križuje Krupanskú a Špačinskú cestu. Pokračuje pozdĺž Sibírskej ulice smerom na Piešťanskú cestu a pokračuje na už realizovanú časť juhovýchodného obchvatu.

Ulož ako PDF
Napísal 18. júna 2012 12:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Severný obchvat slávnostne otvoria v stredu popoludní”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.