reklama

Obchvat Trnavy je dokončený, čaká sa na kolaudáciu. Tá je naplánovaná na 19. júna

Stavebné práce na dokončení severnej časti obchvatu mesta Trnava boli ukončené. Nový takmer trojkilometrový úsek medzi Špačinskou a Trstínskou, a spolu s ním aj obchvat v celej dĺžke od Modranky po výpadovku na Senicu, začne slúžiť verejnosti najskôr po 19. júni 2012.

Informácie pre trnava-live.sk potvrdila hovorkyňa Slovenskej správy ciest Iveta Fedorová.

Stavba je už ukončená, uskutočnili sa preberacie konania jednotlivých stavebných objektov. Zhotoviteľ momentálne odstraňuje drobné nedorobky, zároveň sa čaká na kolaudáciu hlavných objektov stavby. Cesta bude odovzdaná do užívania až po uskutočnení úspešnej kolaudácie, ktorá je naplánovaná na 19. júna,“ konkretizovala.

Slovenská správa ciest začala s dlhoočakávanou výstavbou severovýchodnej časti mestského obchvatu v roku 2006. V decembri 2008 odovzdali v rámci prvej etapy do užívania prvý 1,7 – kilometrový úsek Bučianska – Špačinská.

S budovaním zostávajúcich dvoch úsekov od Špačinskej po Trstínsku v celkovej dĺžke 2,8 km začali stavbári na jar 2009.
Aktuálne fotografie z dokončeného úseku záverečnej 3. etapy Chovateľská – Trstínska

Na celom 4,5-kilometrovom úseku severnej a východnej časti obchvatu postavili šesť mostov, z toho dva nad elektrifikovanou železničnou traťou, čo je v Trnave a okolí unikát.

Kompletne dokočený obchvat odľahčí ulice Trnavy najmä od tranzitnej dopravy. Všeobecne sa očakáva zníženie intenzity dopravného zaťaženie najmä na úsekoch Bučianska – Rybníková a Hospodárska – Trstínska.
Stavebné práce na 2. a 3. etape realizovala trnavská spoločnosť TSS Grade

Celkové náklady na realizáciu všetkých troch etáp od Bučianskej po Trstínsku plánovala Slovenská správa ciest v objeme 38 miliónov eur.

Ulož ako PDF
Napísal 21. mája 2012 10:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Obchvat Trnavy je dokončený, čaká sa na kolaudáciu. Tá je naplánovaná na 19. júna”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.