reklama

Angels Trnava získali baseballový titul majstra SR

angels_logoAž v piatom zápase série play-off slovenskej baseballovej ligy sa rozhodlo o víťazovi ročníka 2009. Svoj jubilejný desiaty ligový primát získali hráči TJ STU Angels Trnava, keď vo finále zdolali Spiders Bratislava 3:2 na zápasy.

O zisku titulu sa rozhodlo až v poslednom piatom stretnutí série na ihrisku v Trnave na Prednádraží. Trnavčania ho vyhrali 7:3 a mohli naplno oslavovať slovenský baseballový triumf. Rozhodujúci duel síce odohrali v nevľúdnom počasí, no v búrlivej atmosfére vytvorenej oboma fanúšikovskými tábormi.

Play off sériu začali lepšie Bratislavčania, úvodný zápas vyhrali 6:5, Angels vyrovnali sériu víťazstvom 12:2. Tretí duel opäť lepšie zvládli Spiders v pomere 10:7 a znova sa ujali vedenia v sérii 2:1. Do nerozhodného stavu posunuli trnavskí hráči play-off výhrou 4:2, aby v sobotu 24. októbra uzavreli sezónu víťazstvom 7:3, ktoré sa zrodilo v piatom inningu, kedy domáci Angels získali všetkých sedem bodov.

Vydarené finále a napínavý priebeh záveru baseballovej sezóny na Slovensku okorenili aj vynikajúce výkony a tímový duch bratislavských Spiders. Pri troche šťastia to mohli byť práve Bratislavčania, ktorí by zdvíhali nad hlavy víťaznú trofej sezóny 2009.

FOTOGALÉRIA 5. FINÁLE:

Ulož ako PDF
Napísal 24. októbra 2009 16:39. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.