reklama

Dobojované: Angels získali 12. bejzbalový titul a rozlúčili sa s domovským stánkom

Bejzbalisti STU Angels Trnava sa rozlúčili s ihriskom na Prednádraží tým najlepším možným spôsobom.

Pravdepodobne posledný zápas v krásnom areáli, ktorý budovali svojpomocne s prispením dobrovoľníkov, priateľov, rodičov a sponzorov celé roky na trnavskej „fakulte“, odohrali v sobotu 6. októbra.

Štvrtý duel finálovej série Extraligy proti Apollu Bratislava po pomalšom rozbehu napokon pred zaplnenými tribúnami zverenci trénera Maroša Jančoviča dotiahli do víťazného konca a po výsledku 8:4 vybojovali pre klub v poradí už dvanásty ligový titul.

Je to skvelé zavŕšenie náročnej sezóny. Získali sme v nej po trimfe v medzinárodnej Interlige ďalší skvelý úspech. Máme čo oslavovať,“ hodnotil krátko po ukončení série s Apollom manažér Angels Roman Holekši.

VIDEO: Oslavy titulu

Slovenská technická univerzita, ktorá je majiteľom pozemkov pod bejzbalovým areálom, už dávnejšie avizovala rozsiahlu výstavbu objektov pre vedu a výskum. Klubu preto vedenie univerzity nepredĺžilo nájom priestorov.

Čo bude s klubom, ktorý vychoval desiatky úspešných hráčov a príkladne sa stará o mladú generáciu športovcov, v tejto chvíli nikto nevie.

Prezident klubu Maroš Jančovič v záverečnom príhovore naznačil existenciu možného riešenia.

Aktívne rokujeme s mestom Trnava aj majiteľmi pozemkov na Cukrovej ulici. Veríme, že sa nám podarí dospieť do takého stavu, aby čím skôr vyrástol v Trnave nový bejzbalový stánok,“ vyhlásil.

Oslavy majstrovského titulu neboli v sobotu jediným spestrením rozlúčky s areálom na Prednádraží. Klub vystavil desiatky získaných trofejí, divákom ponúkol občerstvenie a na záver zorganizoval exhibíciu hráčov zlatej generácie, ktorí sa zaslúžili o dominanciu trnavského bejzbalu, ktorá pretrváva už od druhej polovice 90. rokov minulého storočia.

Zišli sme sa tu, aby sme zaspomínali, a pritom si užili posledné chvíle na ihrisku, ktoré sme postupne budovali vlastnými silami a s túžbou mať svoj dôstojný stánok pre všetky generácie hráčov. Srdce bolo to, čo nás dokázalo zápáliť a nadchnúť pre tento krásny šport a pre toto miesto, ktorému sme vdýchli ozajstný život. Dnes sa s ním musíme, hoci nechtiac, rozlúčiť.
Netreba však smútiť, lebo kde sa niečo končí, nové začína. A to v každom z nás vzbudzuje novú nádej. Nádej, že sa začne písať nova éra trnavského bejzbalu, na novom ihrisku s klubovou históriou, ktorá navždy ostane zapísaná v kronike Angels ako zlatá generácia
,“ predniesol v príhovore jeden z najúspešnejších hráčov trnavských Angels Rono Kupka.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 7. októbra 2012 13:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Dobojované: Angels získali 12. bejzbalový titul a rozlúčili sa s domovským stánkom”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.