reklama

Vodič prežil zrážku s vlakom na Kamennej ceste

V stredu 4. novembra približne o 8:30 hodine došlo v Trnave na železničnom priecestí na Kamennej ceste v smere do Bieleho Kostola k zrážke osobného auta Peugeot, za volantom ktorého sedel 38 – ročný Trnavčan, a vlakovej súpravy.

nehoda-kamennacesta1

„Vodič osobného auta sa počas jazdy dostatočne nevenoval riadeniu a nevšimol si svietiace výstražné zariadenie. Taktiež nesledoval situáciu v cestnej premávke, a preto neregistroval z prvej strany prichádzajúci vlak. Vošiel priamo na koľaje, do dráhy osobného vlaku. 55 – ročný rušňovodič z Trnavy však už pre bezprostrednú vzdialenosť nedokázal zrážke zabrániť,“ uviedol hovorca KR PZ v Trnave Ľuboš Homola.

nehoda-kamennacesta2

Náraz s vlakom auto odhodil do svetelnej signalizácie na ľavej strane protismerného pruhu a následne vozidlo skončilo mimo cestu v priekope. „Na mieste bola u oboch účastníkov nehody vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. Vodič auta utrpel pri zrážke ľahké zranenia, ďalšie osoby zranené neboli,“ informoval Homola. Podľa svedkov nehody mal vodič obrovské šťastie, keď vyviazol len s ľahkými zraneniami. „Auto odhodilo ako nejakú krabičku, všetci sme boli v tom, že posádka stret s vlakom nemohla v žiadnom prípade prežiť,“ uvádza svedkyňa vezúca sa v osobnom vlaku.
Polícia dopravnú nehodu zadokumentovala a premávku čoskoro obnovila.

nehoda-kamennacesta3

nehoda-kamennacesta4

FOTO: KR PZ v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 4. novembra 2009 17:31. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vodič prežil zrážku s vlakom na Kamennej ceste”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.