reklama

Úmyselne založený požiar na Linčianskej ničil autá

bmw-ohenV noci z piatka na sobotu 31. októbra zaznamenalo operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru v Trnave hlásenie o požiari na Golianovej ulici. V plameňoch sa ocitli dve autá – BMW 735 s trnavským evidenčným číslom a Suzuki SX 4 s EČ okresu Hlohovec. Na miesto požiaru bolo vyslaných šesť príslušníkov HaZZ na dvoch automobiloch hasičskej záchrannej služby.

„BMW zhorelo úplne, Suzuki SX 4 poškodil oheň prednú motorovú časť. Sálavé teplo z požiaru poškodil aj ďalšie vozidlo, trnavské Suzuki Swift,“ uviedol hovorca KR HaZZ v Trnave Ivan Peťko.  „Na uhasenie požiaru vozidiel použili hasiči C prúd za použitia tuhého zmáčadla a vysokotlaký prúd s použitím ťažkej peny. Na vozidlách vznikla požiarom škoda majiteľmi vyčíslená na 30 000 €. Uchránené hodnoty suzuki-ohenpredstavujú čiastku 10 000 €. Príčinou vzniku požiaru bolo úmyselné zapálenie neznámou osobou,“ ozrejmil.

Len o 22 minút neskôr bol ohlásený požiar osobného motorového vozidla v Piešťanoch na Vážskej ulici. „Po príchode na miesto bolo zistené, že ide o požiar automobilu BMW, evid. čísla okresu Piešťany, ktoré bolo celé v plameňoch. Požiar bol uhasený vysokotlakým prúdom, pričom hasiči zasahovali v autonómnych dýchacích prístrojoch. Požiarom boli poškodené sklené výplne dverí a výkladu obchodu v tesnej blízkosti požiaru. Požiarom vznikla škoda vo výške 3 600.- € a uchránené hodnoty boli vyčíslené na 6 600.- €. Príčina vzniku požiar je v štádiu vyšetrovania,“ dodal Ivan Peťko.

FOTO: KR HaZZ v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 5. novembra 2009 21:06. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.