reklama

V kraji opäť horeli úmyselne podpálené autá

Krajskí hasiči zasahovali v priebehu minulého týždňa pri 47 udalostiach. Je to o 33 menej ako týždeň predtým, informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) SR v Trnave Mgr. Ivan Peťko.

„Najviac – spolu 21 výjazdov mali príslušníci HaZZ k technickým zásahom, 15  výjazdov bolo uskutočnených k požiarom a sedemkrát zasahovali hasiči v uplynulom týždni pri dopravných nehodách. Okrem toho sa uskutočnili dve cvičenia a boli zaznamenané dva plané poplachy. Pri týchto udalostiach bolo 13 osôb zranených a 22 osôb zachránených, jedna osoba zomrela pri technickom zásahu. Z uvedeného počtu 22 zachránených bolo najviac, spolu sesdem osôb zachránených v okrese Galanta a šesť v okrese Trnava,“ uviedol I. Peťko.

Priame škody boli celkovo vyčíslené vo výške 21 570 € a uchránené hodnoty vo výške 284 940 €. Z celkovej výšky vyčíslených škôd  bola najvyššia, 8 232  €, pri požiaroch v okrese Trnava a najväčšie uchránené hodnoty vo výške 218 548 € boli vyčíslené tiež v okrese Trnava.

Najviac zásahov v uplynulom 24. týždni roku 2010, spolu 14, vykonali príslušníci OR HaZZ v Dunajskej Strede , 10 zásahov príslušníci OR HaZZ v Trnave a osem udalostí zaznamenali v okrese Hlohovec.

Z celkového počtu 15 požiarov, v piatich prípadoch horeli dopravné prostriedky cestnej dopravy , v štyroch prípadoch sa vyskytli požiare v bytovom fonde a rodinných domoch a v troch prípadoch horeli skládky odpadov a smetiská. Z celkového počtu 21 technických zásahov bolo príslušníkmi HaZZ vykonaných 12 povodňových prác.

Počas nedele 20. júna 2010 a po polnoci v pondelok 21. júna 2010 zasahovali príslušníci HaZZ Trnavského kraja aj pri troch požiaroch osobných motorových vozidiel.

Tento Seat Alhambra horel v Hlohovci

Prvé vozidlo horelo v nedeľu 20. júna 2010 o 02:04 hod. na ul. Mateja Belu v Hlohovci. K požiaru boli vyslaní štyria príslušníci HaZZ z hasičskej stanice v Hlohovci s technikou. Po príchode na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že horí osobné motorové vozidlo Seat Alhambra 1.9 TDI v prednej motorovej časti. Na lokalizáciu a likvidáciu požiaru bol použitý vysokotlaký prúd. Po likvidácii požiaru bol odpojený akumulátor a vozidlo bolo naďalej ochladzované a monitorované okolostojace zaparkované vozidlá. Majiteľ automobilu vyčíslil škodu na 5 000.- €. Príčinou vzniku požiaru bolo úmyselné zapálenie.

V ten istý deň o 04:50 hod. vznikol požiar ďalšieho motorového vozidla na Radničnom nám. v Dunajskej Strede.  K udalosti bola vyslaná jednotka z hasičskej stanice v Dunajskej Strede, štyria príslušníci HaZZ s technikou. Po príchode na miesto zásahu bolo zistené, že horí interiér (zadná lavicová sedačka, sedadlo pre vodiča, čalúnenie zadných ľavých dverí a stropné čalúnenie) osobného motorového vozidla Audi A4, ktoré sa snažili hasiť občania dostupnými hasiacimi prostriedkami. Jednotka HaZZ vykonala likvidáciu požiaru s nasadením vysokotlakého prúdu. Likvidáciou požiaru bolo zabránené prenosu požiaru na okolo zaparkované vozidlá. Majiteľka automobilu vyčíslila škodu na 5 000.- €. Príčinou vzniku požiaru bolo úmyselné zapálenie.

Tretí požiar likvidovali príslušníci HaZZ z hasičskej stanice v Šamoríne  v dodávke Fiat v Dunajskej Lužnej pri Senci. Pravdepodobnou príčinou bolo vznietenie stavebného odpadu, uloženého v aute.

Foto: KR HaZZ


Ulož ako PDF
Napísal 21. júna 2010 10:05. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Krimi, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.