reklama

Most na Sladovníckej otvorili v piatok po 7 týždňoch uzávierky

Prejazd Sladovníckou ulicou pod železničným mostom otvorili v piatok 13. novembra o 10. hodine dopoludnia  po 7 týždňoch. Komunikáciu pod mostom uzavreli 24. septembra 2009.

AKTUALIZOVANÉ VO ŠTVRTOK 12. NOVEMBRA:
S inštalovaním vodorovného dopravného značenia novej kruhovej križovatky Nitrianska – Sladovnícka – Tamaškovičova sa začalo po nútených odkladoch pre nepriazeň počasia vo štvrtok ráno. Napriek očakávaniam však k otvoreniu Sladovníckej ulice v úseku pod železničným prejazdom nedošlo. Cesta nebola sprejazdnená ani večer o 20. hodine, kedy som touto lokalitou prechádzal. Pravdepodobne sa tak stane v piatok 13., teda v deň, kedy stavebníkovi vyprší termín platnosti povolenia uzávierky vydaný krajským úradom dopravy…

Pôvodne plánovaný termín sprejazdnenia úseku medzi Sladovníckou ulicou a kruhovou križovatkou Nitrianska – Tamaškovičova, ktorý predbežne plánovali na pondelok 9. novembra, sa posunie minimálne do stredy 11. alebo štvrtka 12. novembra.

sladovnicka-10-11-2009-1
„Uzávierka cesty je povolená do piatku 13. novembra. Tento termín stavebník určite dodrží. Predpokladám však, že po dokončení zostávajúcich prác bude úsek prejazdný v stredu popoludní alebo vo štvrtok,“
informoval nás prednosta Krajského úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v Trnave Rudolf Kormúth.
Dnes predpoludním robotníci inštalovali pod železničným mostom zábradlie oddeľujúce cestu od chodníka pre chodcov, na rekonštruovanom úseku už položili aj asfaltový koberec, rovnako osadili aj zvislé dopravné značenie. Zostáva namaľovať vodorovné značenie.

„Keďže vládne nepriaznivé počasie, práce na vodorovnom značení začnú najskôr v stredu. Ak by sa počasie umúdrilo, je šanca, že úsek spustíme ešte v stredu niekedy popoludní. Komunikácie bez vodorovného značenia nám polícia spustiť do prevádzky nepovolí,“ vysvetlil R. Kormúth.

sladovnicka-10-11-2009-2
Ako dodal prednosta Krajského úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v Trnave, v nedeľu 15. novembra príde k uzávierke úseku Nitrianskej ulice v smere do mesta od Modranky, resp. Nitry, pre výstavbu štvorprúdovky, chodníkov a verejného osvetlenia. Funkčný bude jazdný pruh v smere von z mesta.
Vodiči prichádzajúci do Trnavy od diaľnice D1 či rýchlostnej cesty R1 budú musieť využiť juhovýchodnú časť obchvatu alebo odbočky na Mikovíniho a Bulharskú ulicu. Výstavba štvorpruhu na Nitrianskej má trvať do novembra 2010.

Ulož ako PDF
Napísal 10. novembra 2009 15:23. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.