reklama

Stavbárom na severnej časti obchvatu počasie praje

obchvat-nov09-1Počasie stavbárom praje. Ani na konci novembra niet dôvodov k prerušovaniu stavebných procesov pre nízke teploty, snehové či nadmerné dažďové zrážky. Desiatky stavebných mechanizmov a robotníkov preto bez prieťahov pokračujú na výstavbe druhej a tretej etapy se­verného obchvatu mesta Trnava.
V rámci druhej etapy, ktorá začína pri moste na výpadovke v smere na Špačince a Malženice a pokračuje v dĺžke 1,9 km po Chovateľskú ulicu, realizovali stavbári pokračovanie premostenia v smere na Krupskú cestu a začali s výstavbou ďalšieho premostenia ponad cestu na Dolnú Krupú.

obchvat-nov09-2
Výraznejšie pokročila aj výstavba dvoj­pruhovej komunikácie medzi Krupskou cestou a Chovateľskou (areál Štrky). Tá je už v jednom pru­hu na niekoľko sto metrov dlhom úseku dokonca aj vyasfaltovaná.  Cesta povedie okrajovou časťou Kopánky, pri areáli Štrky premostí potok Trnávka a v 3. etape sa napojí od Chovateľskej ulice k Trstínskej ceste, resp. výpadovke na Senicu.

obchvat-nov09-3
Celková dĺžka severnej časti obchvatu je 4,5 kilometra. Prvý – 1,7 km dlhý úsek od Bučian­skej po Špačinskú cestu otvorili v takmer presne pred rokom, 3. decembra 2008. Slovenskú správu ciest stál 14,6 mil. eur. Náklady na výstavbu druhej etapy by sa mali vyšplahať na 12,7 mil. eur, tretia etapa s dĺžkou 0,9 kilometra bude stáť asi 5 miliónov eur. Obchvat mesta v plnom profile by mohol byť dokončený v rokoch 2011-2012.

obchvat-nov09-4

© poko.sk

Ulož ako PDF
Napísal 26. novembra 2009 18:36. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Stavbárom na severnej časti obchvatu počasie praje”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.