reklama

Stavbárom na severnej časti obchvatu počasie praje

obchvat-nov09-1Počasie stavbárom praje. Ani na konci novembra niet dôvodov k prerušovaniu stavebných procesov pre nízke teploty, snehové či nadmerné dažďové zrážky. Desiatky stavebných mechanizmov a robotníkov preto bez prieťahov pokračujú na výstavbe druhej a tretej etapy se­verného obchvatu mesta Trnava.
V rámci druhej etapy, ktorá začína pri moste na výpadovke v smere na Špačince a Malženice a pokračuje v dĺžke 1,9 km po Chovateľskú ulicu, realizovali stavbári pokračovanie premostenia v smere na Krupskú cestu a začali s výstavbou ďalšieho premostenia ponad cestu na Dolnú Krupú.

obchvat-nov09-2
Výraznejšie pokročila aj výstavba dvoj­pruhovej komunikácie medzi Krupskou cestou a Chovateľskou (areál Štrky). Tá je už v jednom pru­hu na niekoľko sto metrov dlhom úseku dokonca aj vyasfaltovaná.  Cesta povedie okrajovou časťou Kopánky, pri areáli Štrky premostí potok Trnávka a v 3. etape sa napojí od Chovateľskej ulice k Trstínskej ceste, resp. výpadovke na Senicu.

obchvat-nov09-3
Celková dĺžka severnej časti obchvatu je 4,5 kilometra. Prvý – 1,7 km dlhý úsek od Bučian­skej po Špačinskú cestu otvorili v takmer presne pred rokom, 3. decembra 2008. Slovenskú správu ciest stál 14,6 mil. eur. Náklady na výstavbu druhej etapy by sa mali vyšplahať na 12,7 mil. eur, tretia etapa s dĺžkou 0,9 kilometra bude stáť asi 5 miliónov eur. Obchvat mesta v plnom profile by mohol byť dokončený v rokoch 2011-2012.

obchvat-nov09-4

© poko.sk

Ulož ako PDF
Napísal 26. novembra 2009 18:36. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Stavbárom na severnej časti obchvatu počasie praje”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.