reklama

Polícia pátra po údajnom spolupáchateľovi vraždy v Kútoch

Prvú tohtoročnú vraždu na území Trnavského kraja majú mať podľa polície na svedomí dvaja 19 a 20-roční páchatelia z obce Kúty v Senickom okrese.

• Vražedná zbraň

„V sobotu 23. januára vnikli cez strechu a povalu do domu 75 – ročného Kútovčana. V jednej z miestností si 20 – ročný mladík našiel železnú tyč, s ktorou napadol majiteľa domu. Viackrát ho udrel do hlavy, čím mu spôsobil rozsiahle devastačné zranenia. Následne spoločne začali prehľadával izby v dome. Podarilo sa im nájsť približne 1000 eur, o ktoré sa podelili. Potom opätovne obaja prišli k ležiacemu mužovi, ktorému zviazali nohy a ruky za chrbtom a následne odišli. Muž neskôr utŕženým zraneniam na mieste podľahol,“ opísal krvavú drámu hovorca KR PZ v Trnave Ľuboš Homola.

V priebehu 24 hodín polícia trestný čin objasnila a podarilo sa jej predviesť aj jedného z páchateľov.

Druhému z nich, 20-ročnému Máriovi Danielovi (na snímke), nar. 8. apríla 1989, trvale bytom v Kútoch, sa spravodlivosti zatiaľ darí unikať.

Vyšetrovateľ voči obom vzniesol obvinenie z obzvlášť závažného zločinu lúpeže, za ktorý im hrozí desať až pätnásťročné väzenie.
Obaja Kútovčania boli v minulosti už trikrát súdne trestaní.


• Hľadaný údajný vrah Mário Daniel

AKTUALIZÁCIA 28. 1. 2010:
Rakúska polícia v stredu 27. januára popoludní zadržala M. Daniela, ktorý je podozrivý z lúpežnej vraždy. Ušiel do Rakúska. Slováka zaistilo špeciálne zásahové komando Cobra. Skrýval sa v Hohenau, hneď za slovenskou a českou hranicou.

Foto: KR PZ v Trnave

© poko.sk

Ulož ako PDF
Napísal 25. januára 2010 21:12. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.