reklama

Rocková legenda Europe koncertovala v Trnave

Vyše poldruhahodinovú show plnú nadupaného rocku v podaní legendárnej švédskej kapely Europe  sledovalo v stredu 3. februára v priestoroch v zaplnenej Mestskej športovej haly v Trnave približne tritisíc divákov.
Päťčlenná zostava vedená charizmatickým frontmanom Joey Tempestom nenechala nikoho z prítomných na pochybách, že ešte aj dnes, viac ako dve desaťročia po raketovom nástupe medzi hviezdy svetovej popmusic, patrí Europe medzi vynikajúce hudobné zoskupenia.
Koncert plný energie, maximálneho nasadenia, hudobné a spevácke výkony, z ktorých bola cítiť chuť a radosť. Tak možno v skratke charakterizovať stredajší výkon severanov v Trnave.
Na Europe prišli do trnavskej športovej haly ľudia z polovice Slovenska. Od Banskej Bystrice,  Bánoviec, Trenčína, Šale, Galanty, Hlohovca, a samozrejme Bratislavy. Trúfame si tvrdiť, že vynaložených 17 eur za vstupné neľutovali. Vypočuli si najnovšie skladby z ostatného albumu Last Look At Eden, prierez novšími vecami – a samozrejme chýbať nemohli absolútne megahity ako Carrie, Rock The Night, Cherokee, či klasická „ukončovačka“a zároveň svetový Top Hit kapely The Final Countdown.

Členovia Europe si krátko pred koncertom našli čas aj na novinárske otázky. Zaspomínali si na prvé veľké koncerty za železnou oponou bývalého východného bloku, kde ich Final Countdown v niektorých krajinách dokonca zakázali. „Zažili sme skvelé koncerty v Moskve, Budapešti či v Prahe na konci osemdesiatych a začiatku deväťdesiatych rokov. Na Slovensku sme vystupovali asi pred dvoma rokmi v rámci jedného festivalu, teraz sme tu po druhý raz,“ povedal spevák a gitarista Joey Tempest.
Absolútne uvoľnení a priateľsky pôsobiaci hudobníci si pochvaľovali aj aktuálnu klímu tu u nás. „Vďaka počasiu sa na Slovensku cítime ako doma v Škandinávii,“ zhodli sa.
Bubeníkovi Ianovi Hauglandovi učarovala zasnežená Trnava. V meste strávili minimálne dve noci, ubytovali sa v hoteli Barbakan. „Trnava má skvelú atmosféru. Starobylé domy, uličné osvetlenie, sneh – to všetko mi pripomína Vianoce.Prechádzajúc sa ulicami mesta som mal pocit, že každú chvíľu sa tu objaví Santa Claus,“ rozveselil prítomné osadenstvo Ian.
Europe koncertovali deň predtým v Prešove. Pochvaľovali si vynikajúcu atmosféru a odozvu fanúšikov na ich hudbu. „Bolo to energické vystúpenie, ľudia reagovali veľmi spontánne, bavili sa skvele. S koncertom v Prešove sme boli veľmi spokojní,“ zhodnotil Tempest.

Zatiaľ posledný album vydali Europe vlani, ďalší by chceli nahrávať v roku 2011.


Ulož ako PDF
Napísal 4. februára 2010 1:29. Článok je zaradený do rubriky: Kultúra. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Rocková legenda Europe koncertovala v Trnave”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.